XXXI Niedziela zwykła - 05.11.2017 r.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na listopad: „Módlmy się za zmarłych z naszych rodzin i za dusze w czyśćcu cierpiące”. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Dziś  po Mszy Świętej o godz. 9.15 procesja z relikwiami świętych wokół kościoła.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Dominika – P. Stanisław Chmiel
    11.15 różę Św. J.S. Pelczara – P. Jan Jaworski.
  3. We czwartek rocznica poświęcenia bazyliki lateranejskiej w Rzymie, matki wszystkich kościołów świata — modlimy się za Kościół i papieża.
  4. W budynku Społecznego Gimnazjum Doliny Strugu (na auli), odbędzie się promocja książki „Księga Łask w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku” — w czwartek o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy. Książkę będzie można nabyć od przyszłej niedzieli w cenie 16 zł.  Książka przedstawia historię parafii i cudownego obrazu oraz pokazuje łaski zapisane od 1942 roku w specjalnej księdze. Jest świadectwem wybrania tego miejsca przez Maryję.
  5. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 nabożeństwo wypominkowe, a później Msza Święta
  6. W sobotę 99-a rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy na uroczystą Mszę Święta o godz. 17.00, a po niej nowenna do MB Łaskawej. Przypominamy o wywieszeniu flag narodowych.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku w naszych modlitwach będziemy prosić o pokój dla Bliskiego Wschodu. Po Mszy będą zbierane ofiary do puszek, na pomoc tamtejszym chrześcijanom.
  8. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 749– 755 „e” za posprzątanie kościoła, placu, złożoną ofiarę na sanktuarium i ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 756 – 784.
  9. „Bóg zapłać” P. Adamowi Zagórskiemu, za wykonanie korytka odwadniającego przy kaplicy cmentarnej; P. Franciszkowi Szela za ofiarowane mioty do kościoła.
  10. W kaplicy na cmentarzu od 01.11 funkcjonuje sanitariat. Jeszcze pozostało podłączyć tam ciepłą wodę. Bardzo prosimy, aby to miejsce zachowywać w czystości.
  11. Parafia bł. ks. Władysława Findysza w Rzeszowie dziękuje ze ofiary z ubiegłej niedzieli na budowę kościoła, a siostry z Ukrainy za wsparcie prowadzonego tam przedszkola i pracy ewangelizacyjnej— „Bóg zapłać”.