XXVII Niedziela zwykła - 08.10.2017 r.

1. Dziś przeżywamy XVII Dzień Papieski. Z tej okazji są zbierane ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży. Szczegóły obchodów diecezjalnych na plakatach.

2. Dziękujemy wszystkim za udział we wczorajszejmodlitwie: „Różaniec do granic”. Zarówno tym, którzy wyjechali do wyznaczonych kościołów. stacyjnych jak i tym którzy modlili się w kościele, czy jako chorzy w domach.

3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Teresy– P. Bernadetty Chmiel
    11.15 różę Św. Łucji – P. Anna Tereszkiewicz

4. Przypominamy, że Msze Święte popołudniowe są o godz. 17.00, a później nabożeństwo różańcowe.

5. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Św. Maksymiliana Kolbego zaprasza na Mszę Świętą we wtorek o godz. 17.00, w ramach Święta Szkoły.

6. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Via; we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

7. W piątek imieniny Ks. Biskupa Edwarda i ks. Edwarda Stochli, polecamy wmodlitwach ich posługę. Od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe, a później Msza Święta.

8. Kolejny wieczór uwielbienia, odbędzie się w piątek po Eucharystii. Zapraszamy szczególnie młodzież, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz wszystkich pragnących wielbić Boga poprzez śpiew i modlitwę.

9. W sobotę przypada  Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach; żyjących i zmarłych.

10. W przyszłą niedzielę – Ogólnopolski Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać o problemach rodziców po stracie dziecka oraz przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia z jakiegokolwiek powodu. Będziemy polecać na różańcu o godz. 15.30 rodziny, które straciły dziecko.

11. Episkopat Polski zwraca się z prośba o zbiórkę do puszek w przyszłą niedzielę na ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku. Zachęcamy do ofiarności.

12. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.15 – chrzty. Katecheza dla rodziców i chrzestnych — środę po Mszy Świętej wieczornej.

13. Wielu zwróciło uwagę, że w niedzielę, od września gra inny Organista. Informujemy, że nadal Organistą Parafii jest P. Michał. Ze względów rodzinnych, jest zastępowany przez innego Pana Organistę, właśnie na niedzielę.

14. Caritas ogólnopolski składa podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za włączenie się w akcję pomocy rodzinie chrześcijańskiej w Syrii — „Rodzina Rodzinie”. Otrzymany dyplom jest w gablotce.

15. Na bocznych ołtarzykach są wyłożone nasze parafialne kalendarze w cenie 3,00 zł., a w zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze po 20 zł.

16. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 705 – 724 „a” za posprzątanie kościoła,placu, złożoną ofiarę i ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z 730 – 735 „c”.

17. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach tradycyjne liczenie wiernych.

18. Można jeszcze dzisiaj składać podpisy po obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymajmy aborcję”. Karty do podpisu, na stolikach pod chórem.

19. W sobotę Porozumienie Organizacji Chrześcijańskich i Patriotycznych zapraszam na manifestację w obronie chrześcijaństwa i narodu. Rozpoczęcie o godz. 12.00 Mszą Święta w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie. Szczegóły na plakacie.