XXVI Niedziela zwykła - 01.10.2017 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Intencja różańcowa: „Aby rodziny przez wspólny różaniec dążyły do wzrostu wiary i świętości”. Dziś o godz. 15.30 rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Składka przeznaczona na cele diecezjalne.

2. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie informuje, że do grona kleryków został przyjęty nasz parafianin – Wojciech Ziaja. Módlmy się za Niego, o łaskę wytrwania w powołaniu kapłańskim.

3. Dzisiaj także zbiórka podpisów pod projektem obywatelskim „Zatrzymajmy aborcję”. Chodzi o obronę dzieci podejrzewanych
    o chorobę lub upośledzenie. Zachęcamy do odważnego świadectwa wiary.

4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę MB Różańcowej– P. Bronisławy Szyszka
    11.15 różę Bł. Karoliny Kózka – P. Stanisława Szczepańska

5. Od jutra Msze Święte o godz. 17.00, a po nich Nabożeństwo Różańcowe, a w niedzielę o 15.30 nabożeństwo, a po nim Msza Święta.

6. W liturgii, w tym tygodniu wspominamy,wspominamy:
    poniedziałek – Św. Aniołów Stróżów
    środa – Św. Franciszka z Asyżu
    czwartek – Św. Faustyny – sekretarki Bożego Miłosierdzia
    sobota – Matki Bożej Różańcowej

7. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca.

8. W pierwszy piątek miesiąca, po Mszy porannej odwiedzimy chorych w domach. Od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe oraz różaniec, a później Msza Święta. Po Eucharystii zmiana „bilecików” Straży Honorowej NSPJ.
  9. W sobotę akcja modlitewna „Różaniec do granic”. Na stoliku pod chórem foldery, promujące tę modlitwę za Ojczyznę i o pokój na świecie. W łączności z wiernymi, którzy będą się modlić w kościołach stacyjnych, zapraszamy do naszego sanktuarium, aby od godz. 14.00 odmówić wspólnie różaniec.
  10. W I-ą sobotę miesiąca zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej. Szczególnie kierujemy zaproszenie do  rodzin spodziewających się dziecka oraz pragnących tę łaskę wyprosić. Na mszy o godz. 17.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszego Pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej otrzymają różańce.
  11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejny XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. W związku z tym, jak co roku, ofiarami do puszek wspieramy Fundację Dzieła III Tysiąclecia, która prowadzi fundusz stypendialny dla zdolnej, a biednej młodzieży. Prosimy serdecznie o wsparcie tych wartościowych i młodych ludzi.

12. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy o wspólną troskę o nasz cmentarz parafialny. Prosimy, aby nie wrzucać trawy, wieńców do śmietnika, tylko składać w odpowiednim miejscu. Do śmietnika wrzucamy tylko szkło, metal i plastiki. Wygląd cmentarza jest wizytówką parafii.

13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 696 – 704 „a” za posprzątanie kościoła,placu i ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z 705 – 724.