XXV Niedziela zwykła - 24.09.2017 r.

1. Dziś Narodowy Dzień Modlitw o Trzeźwość w naszym narodzie. W ramach nieszporów nabożeństwo ekspijacyjno-błagalne. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  2.  „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Częstochowskiej – P. Marta Lampart
    11.15 różę Św. Faustyny – P. Władysława Sitarz
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    poniedziałek  Bł. Władysława z Gielniowa
    środa – Św. Wincentego A Paulo
    czwartek – Św. Wacława
    piątek – Św. Archaniołów – Michała Gabriela i Rafała
    sobota – Św. Hieronima
  4. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18.00 Msza Święta.
  5. W sobotę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej. W czasie Mszy Świętej wieczornej, wręczenie różańców dla kandydatów do bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę, zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne. Rozpoczęcie nabożeństw różańcowych, które będą codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00, w niedzielę o 15.30. Zapraszamy starszych, młodzież oraz wszystkie dzieci; za udział w różańcu będą otrzymywały naklejki. Zachęcamy do wspólnego rozważania tajemnic różańcowych w kościele i w rodzinach.

7. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 653 „a” – 695 za posprzątanie kościoła,placu,ofiarowane kwiaty i ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z 696 – 704 „a”.

8. Można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do Zakopanego. Wyjazd w sobotę o godz. 5.30 z parkingu pod kościołem. Wcześniej autobus zatrzyma się przy Rozlewni i młynie. W programie modlitwa w Łagiewnikach, Ludźmierzu, Zakopanym. W niedzielę wyjście w góry (jak będzie pogoda).

9. Zachęcamy do udziału w akcji „Różaniec do granic”. Jej celem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową, na zakończenie obchodów 100-lecia objawień fatimskich. Polacy udadzą się na granice, aby modlić się o ratunek dla Ojczyzny i świata. W parafii odmówimy różaniec w łączności z cała Polską o godz. 14.00.

10. Rada Ruchów Katolickich Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na procesję różańcową 1.10. Rozpoczęcie przy krzyżu na placu Śreniawitów o godz. 15.00.

11. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy zbieranie podpisów pod społecznym projektem ustawy „Zatrzymać aborcję”, który ma chronić życie dzieci chorych. Do ważności podpisu potrzebny jest PESEL.