XXIX Niedziela zwykła - 22.10.2017 r.

1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Przez cały tydzień pragniemy wspierać dzieło misyjne Kościoła naszą modlitwą, a szczególnie modlitwą różańcową – codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00. Składka dzisiejsza na misje. Dzisiaj dodatkowa Msza święta dla dzieci o godz. 13.00. Nowenna do Św. Jana Pawła II na nabożeństwie różańcowym.

2. Dzisiaj gościmy Siostry Felicjanki z Ukrainy, których posługę możemy wesprzeć ofiarami do puszek.

3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Jan Bosko– P. Anna Kąkol
    11.15 różę Św. Kazimierza – P. Władysław Cwynar

4. Jutro nowenna do Św. O. Pio po Mszy Świętej porannej.

5. W poniedziałek święto patronalne Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę Święta o godz. 9.00 nauczycieli, dzieci, rodziców i absolwentów.

6. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe, a później Msza Święta, na której kandydaci do bierzmowania otrzymają modlitewniki.

7. W sobotę święto Św. Judy Tadeusza i Szymon, modlimy się w intencji solenizantów, szczególnie naszego ks. Prałata.

8. W przyszłą niedzielę uroczystość rocznicy poświęcenia naszej świątyni. Będziemy dziękować za dar kościoła parafialnego oraz modlić się za fundatorów, budowniczych naszej świątyni. Słowo Boże wygłosi Ks. Władysław Srebrny proboszcz parafii pw. Bł. Władysława Findysza. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć budową nowej świątyni. Zachęcamy do ofiarności. Także w przyszłą niedzielę – zmiana czasu.

9. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do spowiedzi codziennie pół godziny przed Eucharystią.

10. W kościele Świętym, bardzo starą formą pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym są „Wypominki”. Na ołtarzach są wyłożone kartki zaduszkowe, które czytelnie wypełniamy i składamy w zakrystii, albo na tacę w kopercie.

11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 739 – 740 „f” za posprzątanie kościoła,placu, i złożoną ofiarę. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z 742 – 748. Kwiaty ofiarują nowożeńcy.

12. W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Antoni Buczek. Modlimy się o zbawienie jego duszy. Wieczny odpoczynek…