XXIV Niedziela zwykła - 17.09.2017 r.

1. Dziś Światowy 51 Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się, aby wszystkie media służyły prawdzie i miłości oraz o wolność słowa dla mediów katolickich. Z tej okazji zbieramy dzisiaj ofiary do puszek dla diecezjalnego radia Via.
  2. Dzisiaj także 78 rocznica napaści Sowietów na Polskę w czasie II wojny światowej. Modlimy się za ofiary Katynia i łagrów oraz za wywiezionych na Syberię.
  3.  „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Królowej Rodzin – P. Władysława Ostrowska
    11.15 różę Św. Jadwigi – P. Stanisława Kaplita
  4. W poniedziałek Św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży.
  5. We wtorek nowenna do świętych patronów diecezji, a w piątek do Św. Jana Pawła II.
  6. Spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu we wtorek po Mszy wieczornej.
  7. We czwartek wspomnienie Św. Mateusz Apostola. Rodziców dzieci przygotowujących  się do pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne we czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
  8. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18.00 Msza Święta.
  9. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w piątek na Mszę Świętą podczas której nastąpi liturgiczne przyjęcie kandydatów. Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami.
  10. W sobotę wspomnienie Św. O. Pio, odpust w kaplicy w Domu Pomocy Społecznej. Uroczystą Mszę Świętą odpustową o godz. 11.00 w kaplicy odprawi ks. Stanisław Słowik – dyrektor Caritas diecezji rzeszowskiej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. O godz. 18.00 w sanktuarium uroczysta Msza Święta dla czcicieli Św. O.Pio.
  11. W przyszłą niedzielę odbędzie się Narodowy Dzień Modlitw o Trzeźwość w naszym narodzie. Po homilii złożymy przyrzeczenie do walki z wadami narodowymi, a po Eucharystii będziemy przepraszać Boga, za grzechy pijaństwa. W ramach nieszporów nabożeństwo ekspijacyjno-błagalne. Dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  12. Także w przyszłą przybędzie  pielgrzymka z parafii pw. J. S. Pelczara z Rzeszowa. Prosimy zostawić miejsca dla pielgrzymów w nawie głównej, na Mszy o godz. 11.15.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 626 – 653 za posprzątanie kościoła,  placu,  ofiarowane kwiaty i ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z 653 „a” – 695.
  14. Znaleziono na cmentarzu klucze od samochodu – do odebrania w zakrystii.
  15. Parafia organizuje dwudniową Pielgrzymkę do Łagiewnik, Ludźmierza i Zakopanego (Cudowny Medalik, Krzeptówki) i w dniach 30.09-01.10.br.. W drugim dniu wyjście w góry. Zapisy w zakrystii. Koszt ok. 130 zł.
  16. 7 października odbędzie się w całej Polsce  wielka modlitwa różańcowa.  W 319 kościoła w 22 diecezjach zostanie podjęta modlitwa o pokój dla Polski i świata. W naszej diecezji modlitwa odbędzie się w kościołach stacyjnych: Polany, Krempna, Gładyszów, Zdynia. Zapraszamy do uczestnictwa. Bliższe informacje na stronie i internetowej diecezji.
  17. Bezpłatne badania słuchu 20.09 w Urzędzie Gminy od godz. 12.00.