XXIII Niedziela zwykła -10.09.2017 r.

1. W tym roku przeżywamy 100-lecie objawień fatimskich. S. Łucja mówiła: „Poświęcenie jest ostoją naszej modlitwy, stanowi siłę, która ją podtrzymuje. Tego właśnie, poświęcenia i modlitwy oczekują Serca Maryi i Jezusa”. Poświęcenia Kościoła dokonał papież Pius XII w 1942 r., a biskupi  polscy  08.09.1946 r. Powtórzono akt ofiarowania 06.06 br. na Krzeptówkach. W piątek po Mszach świętych, we wszystkich parafiach naszej Ojczyzny,  oddawaliśmy się  NSNMP. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki, do wzięcie przez mamy, aby dzisiaj we wspólnocie całej rodziny poświęcić się Niepokalanemu Sercu Mari. Podpisany akt należy zachować w archiwum domowym.
  2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Wychowania pod hasłem: „Maryja wychowawczyni pokoleń”.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Bolesnej – P. Aleksandra Fuglewicz
    11.15 różę MB Łaskawej – P. Sylwia Rękas
  4. Spotkanie koła przyjaciół Radia Maryja i radia Via we wtorek po Mszy wieczornej.
  5. W środę dzień modlitw za papieża Franciszka i Ojczyznę.
  6. We czwartek święto Podwyższenia Krzyża. Dodatkowa Msza Święta o godz. 11.30 dla dzieci i młodzieży ze Szkół z Gminy Chmielnik. Po Eucharystii przemarsz do Krzyża Jubileuszowego i złożenie kwiatów. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  7. W piątek MB Bolesnej rozpoczynamy Triduum przed uroczystości Św. Stanisława Kostki.
  8. Swoje spotkanie formacyjne Schola będzie miała w środę o godz. 17.00.
  9. Zbiórka kandydatów na ministrantów we czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy chłopców pragnących służyć Bogu.
  10. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18.00 Msza Święta.
  11. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania (klasa III G) w piątek na godz. 17.00 na spotkanie, a później na Mszę Świętą.
  12. W przyszłą niedzielę Kościół  Polsce będzie obchodzi 51 Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji zbiórka do puszek na katolickie radio Via.
  13. Także w niedzielę  78 rocznica napaści Sowietów na Polskę w czasie II wojny światowej. Modlimy się za ofiary Katynia i łagrów oraz za wywiezionych na Syberię.
  14. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy pielgrzymów z Rzeszowa Św. Jadwigi i Opatrzności Bożej na Mszy Świętej o godz. 11.15. Prosimy zostawić dla pielgrzymów główną nawę. Z tego powodu chrzty będą o godz. 9.15.
  15. Zapisy dzieci do chrztu i katecheza dla rodziców w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
  16. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 612 – 625 za posprzątanie kościoła,  placu,  ofiarowane kwiaty i ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z 626 – 653.
  17. Znaleziono szkaplerz karmelitański. Do odebrania w zakrystii
  18. W dzisiejszym wydaniu „Niedzieli” warto przeczytać o pobycie papieża w Kolumbii, o strategii Świętej wojny islamistów, czy bł. Władysławie Bukowińskim. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.