XXII Niedziela zwykła - 03.09.2017 r.

1. Dziś na Jasnej Górze Ogólnopolskie Dziękczynienie za tegoroczne plony. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” parafianom za udział w dożynkach diecezjalnych.
  2. Dzisiaj u nas zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne. Intencja na wrzesień: „Módlmy się o dobre wychowanie dzieci i młodzieży”. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek dla poszkodowanych przez tegoroczne nawałnice.
  3.  „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Wspomożenia Wiernych – P. Alicja Szczepanik
    11.15 różę Św. Anny – P. Helena Sitarz
  4. W poniedziałek – uroczyste rozpoczęcie roku szkolonego Mszą Świętą o godz. 8.00. Zapraszamy Rodziców, Wychowawców, młodzież i dzieci. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 6.30.
  5. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Po Mszy wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. „Godzina Święta”.
  6. W piątek Matki Bożej Siewnej — poświęcenie zboża do siewu na Mszach Świętych: porannej i wieczornej. Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiać akt poświęcenia parafii i rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi, w nawiązaniu do aktu poświęcenia dokonanego przez biskupów polskich 6.06 br. w sanktuarium na Krzeptówkach. Starajmy się do tego wydarzenia przygotować przez spowiedź, pojednanie w sąsiedztwie, przebaczenie win i urazów, abyśmy byli pełni gorliwości o czyny miłosierdzia w naszym życiu.
  7. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18.00 Msza Święta.
  8. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy Świętej do salki parafialnej.
  9. W sobotę nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Serdecznie zapraszamy.
  10. W przyszłą niedzielę gościć będziemy pielgrzymów z Matysówki na Mszy Świętej o godz. 11.15. Prosimy zostawić dla pielgrzymów główną nawę.
  11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 594 – 609 za posprzątanie kościoła,  placu,  ofiarowane kwiaty i ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z 612 – 625.
  12. W czwartek i piątek (7 — 8 września) dwudniowy odpust M.B. w Hyżnem. Czwartkowej Mszy odpustowej o godz. 17.00 przewodniczył będzie Ks. Abp Adam Szal. Szczegóły na plakacie.
  13. OO. Bernardyni zapraszają w tym tygodniu na odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, w dniach od 7 do 12 września. Szczegóły na plakacie. Główna Msza Święta w ogrodach bernardyńskich w poniedziałek (12.09) o godz. 18.00, pod przewodnictwem Ks. Abp Marka Jędraszewskiego.