XXI Niedziela zwykła - 27.08.2017 r.

1. Dzisiaj w rzeszowskiej katedrze Diecezjalne Dziękczynienie za tegoroczne plony. Uroczysta Eucharystia o godz. 12.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Jana Wątroby.
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie dożynek parafialnych i odpustu Św. Bartłomieja. Dziękujemy za piękne wieńce dożynkowe i obecność Straży Matki Bożej, Panom i Paniom w strojach ludowych oraz niosącym feretrony i chorągwie, dzieciom z Komunii i Rocznicy, sypiającym kwiatki i chłopcom z dzwonkami oraz służbie liturgicznej. Szczególnie dziękujemy P. Romanowi Nizioł z orkiestrą oraz P. Ryszardowi Drozd i Panom z dorożkami, którzy w ten sposób przypomnieli dawne zwyczaje.
  3. Decyzją Przełożonych odeszli z naszej wspólnoty Ks. Ryszard Sowa do parafii w Mrowli, a S. Wojciecha do Suszcza (arch. katowicka). Dziękujemy im za ofiarną posługę i zapewniamy o modlitwie. Do naszej parafii został skierowany jako wikariusz Ks. Grzegorz Bochnia oraz S. Dolores, jako katechetka. Witając Ich w naszej wspólnocie parafialnej, życzmy wszelki Bożych łask i opieki Pani Łaskawej.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Królowej Korony Polskiej – P. Stanisława Szczepańska
    11.15 różę Matki Kościoła – P. Anna Ziaja
  5. Msze Święte w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek środę tylko rano, w pozostałe dni także wieczorem. Kancelaria czynna jak przez całe wakacje.
  6.  We czwartek wypada doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Codziennie inna parafia w diecezji podejmuje taką adorację, aby wypraszać potrzebne łaski Rozpoczniemy ją Nabożeństwem z Koronką o godz. 15.00. Zapraszamy na adorację:
             15.00-16.00 rodziny z Chmielnika z nr 1-100
             16.00-17.00 rodziny z Zawodzia
             17.00-18.00 rodziny z Lisiego Kąta i Kielnarowej
  7. W piątek wypada 78-a rocznica wybuchu II-ej wojny światowej. Modlimy się za Ojczyznę oraz tych, którzy oddali życie w walce o wolność i pokój na świecie. Jest to równocześnie I-y piątek miesiąca, po Mszy porannej odwiedzimy chorych w domach. Od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i spowiedź. O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza Święta. Po Eucharystii zmiana „bilecików” Straży Honorowej NSPJ.
  8. W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnych zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty w czwartek i piątek. Jest to spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
  9. Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 18.00, szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz pragnące posiadać dzieci. Po nowennie, procesja z kopią cudownego obrazu, wokół kościoła.
  10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć poszkodowanych przez tegoroczne nawałnice.
  11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 571 – 590 za posprzątanie kościoła,  placu,  ofiarowane kwiaty i ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z 594 – 609.
  12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii. Proszę podać PESEL do ubezpieczenia, kto jeszcze tego nie zrobił. Przypominamy, że wyjazd w sobotę o godz. 23.00 z parkingu przed Rozlewnią, następnie przed młynem i ok. 23.20 z parkingu pod kościołem.
  13. W środę na parkingu przy kościele zbiórka elekrośmieci. Ulotki, o tym na stoliku z prasą. Dochód przeznaczony na wsparcie projektów misyjnych. Organizacja „Kościół w potrzebie” zabierze je około godz. 14.30.
  14. Przypominamy, że rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, młodzieży oraz przedszkolaków będzie 04.09 tj. poniedziałek.
  15.  We wtorek odbędzie się X Rzeszowski Marsz na Rzecz Trzeźwości: rozpoczęcie Mszą Świętą w kościele św. Krzyża o godz. 17.30, a następnie przemarsz na Rynek. Zapraszamy do udziału.
  16. W tygodniku „Gość Niedzielny”, jest ciekawy artykuł o francuskim cudzie za przyczyną bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz film na DVD pt. „Misja”. Zachęcamy do czytelnictwa.