VIII Niedziela zwykła - 26.02.2017 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy 50 Tydzień Trzeźwości, podczas którego modlimy się: „Za naród polski, aby wierny Jasnogórskim Ślubom, pielęgnował cnotę trzeźwości”. Tradycyjnie do puszki z prośbami do Matki Bożej można składać na karteczkach postanowienia trzeźwościowe.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Rity – P. Krystyna Lampart
    11.15 różę P. Jezusa Miłosiernego – P. Anna Kmiotek
  3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Rozpoczyna ona 40 dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne
    i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Bierzmy chętnie udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej,
    a zwłaszcza w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Dzieci będą otrzymywać naklejki.
  4. W Środę Popielcową Msze Św. z posypaniem głów popiołem o godz. 630, 915 i o godz. 1700. Można także pobrać popiół dla nieobecnych, jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.
  5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy. Nie ma w tym dniu dyspensy. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i łaskę dobrego przeżycia rekolekcji, które w naszej parafii będą w dniach 31.03-04.04 br.
  6. W Popielec przypada święto państwowe – Dzień Żołnierzy Wyklętych. Modlimy się, za tych którzy po II-ej wojnie podjęli się walki za wolność Ojczyzny.
  7. Trwając w nowennie  miesięcy, przed 100-leciem objawień fatimskich i 20 – tą rocznicą koronacji, zapraszamy w środę na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej do 21.00. Rozpoczniemy ją różańcem, a zakończymy Apelem Jasnogórskim.

8. W okresie Wielkiego Postu nie przyozdabiamy ołtarzy kwiatami.  Z wyjątkiem IV Niedzieli — niedzieli radości.

9. W I-y czwartek po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu – „Godzina Święta”.

10. Droga Krzyżowa w piątek po Mszach Świętych (rano i wieczorem). Zgodnie z decyzją KEP będzie to dzień przebłagania za grzechy, które są zgorszeniem wobec współczesnego świata – rozbicie rodzin, pijaństwo, wyuzdanie itd.

11. W I-y piątek miesiąca, rano odwiedzimy chorych. Spowiedź od 16.00. Po Mszy Świętej nabożeństwo pierwszopiątkowe, Droga Krzyżowa, a po nim zmiana biletów straży honorowej NSPJ.

12. Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 17.00, szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz pragnące posiadać dzieci. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej i Komunii wynagradzającej w I-y piątek i w I-ą sobotę miesiąca.

13. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Gorzkie Żale o godz. 15.30, adoracja krzyża  dla matek i niewiast.
  14. W tym tygodniu rozpoczęliśmy remont organów w kościele. Trzeba je oczyścić z brudu, wymienić zużyte elementy, zabezpieczyć drewno przed robakami. Dlatego też zapach panujący może być drażliwy. Prosimy o cierpliwość.
  15. W piątek w Rzeszowie Droga Krzyżowa ulicami miasta o godz. 18.00. Rozpoczęcie przy krzyżu koło zamku.
  16. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 243– 253  za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za kwiaty.
    W sobotę  prosimy rodziny z Chmielnika z nr 254 -273 i 785.
  17. W tym odbył się pogrzeb śp. Stefanii Stochla. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu — Wieczne odpoczywanie….