VI Niedziela Wielkanocna - 21.05.2017 r.

1. Składka dzisiejsza inwestycyjna – na organy do kaplicy cmentarnej. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.

2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Bł. Karoliny Kózka – P. Stanisława Szczepańska

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę o 15.30.

4. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe.- będziemy się modlić na majówkach o błogosławieństwo w pracy i o urodzaje. Szczególną modlitwą obejmiemy bezrobotnych, aby znaleźli dobrą pracę.

5. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
    Poniedziałek – Św. Rity z Cascia
    środa – NMP Wspomożenia Wiernych
    Piątek – Św. Filipa Nereusza

6. W poniedziałek nowenna do Św. Jana Pawła II na majówce, a we wtorek do Św. O. Pio, po Mszy porannej.

7. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu.

8. W piątek adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu od 17.00. O godz. 18.00 nowenna do Ducha Świętego i majówka, a następnie Msza Święta. Jest to Dzień Matki. Polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, a dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie.

9. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Odpust w Kielnarowej. Suma o godz. 11.00, ks. proboszcz i parafianie serdecznie zapraszają.

10. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 11.00 uroczystość I-ego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Rodziców i dzieci, prosimy, aby zgromadzili się przed kościołem wcześniej. Prosimy bardzo, aby ławki w nawie głównej zostawić dla rodzin, dzieci z I-ej Komunii.

11. Przypominamy prośbę Kościoła, aby w uroczystość Komunii nie podawać w domach alkoholu.

12. Próby dla dzieci przygotowujących się do Pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej rozpoczną się w poniedziałek o godz. 19.00. W czwartek odnowienie przymierza chrztu świętego podczas Mszy Świętej wieczornej. Spowiedź w sobotę w godz. 16.00 - 17.00.

13. Składka w przyszłą niedzielę na radio Via. Zgodnie z prośbą papieża Franciszka, będziemy zbierać ofiary do puszek dla potrzebujących w Syrii.

14. „Bóg zapłać” rodzinom kandydatów do bierzmowania, oraz rodzinom z nr 352-357 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziców dzieci z Komunii.

15. W sobotę 27 maja, w kościele św. Andrzeja Boboli w Gorlicach odbędą się święcenia diakonatu kleryków 5 roku naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Otoczmy ich naszą modlitwą.

16. Koło Przyjaciół Radia Maryja w Rzeszowie organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na spotkanie podwórkowych kółek różańcowych w dniu 11.06. Wyjazd spod katedry o godz. 8.00. Przejazd darmowy. Zapisy do soboty.