V Niedziela Wielkiego Postu - 02.03.2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji chrześcijańskiej nosi nazwę „Niedzieli Czarnej”. Składka dzisiejsza na cele diecezjalne.

2. Przeżywamy rekolekcje wielkopostne. Zachęcamy do licznego udziału, a w naszych modlitwach pamiętajmy o Księdzu Rekolekcjoniście. Zapraszamy dzisiaj rodziny na Gorzkie Żale – zachęcamy do modlitwy o dobrą spowiedź dla parafii.

3. W poniedziałek o godz. 8.00 Msza Święta z nauką. Nie będzie Mszy o godz. 6.30. O godz. 9.00 Nabożeństwo pokutne. Od godz. 9.30 – 12.00 spowiedź z przerwą od 10.30 do 11.00. Po południu spowiedź w godz. 16.00 – 18.00 z przerwą 17.00 – 17.30. Bardzo prosimy o skorzystanie w tym dniu z sakramentu pokuty, będzie wielu księży. Prosimy nie odkładać tego na później, nawet na pierwszy piątek. Oczyszczenie duszy, to warunek dobrze przeżytych rekolekcji.

4. We wtorek o godz. 8.00 Msza Święta na zakończenie rekolekcji. O godz. 18.00 Msza Święta na zakończenie rekolekcji. Każdy, kto uczestniczył w rekolekcjach na ich zakończenie może uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Matki Kościoła – P. Anna Ziaja
    11.15 różę Św. Kingi – P. Krystyna Grządziel

6. Od poniedziałku Msze Święte popołudniowe o godz. 18.00.

7. Trwając w nowennie  miesięcy, przed 100-leciem objawień fatimskich i 20 – tą rocznicą koronacji, zapraszamy w środę na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej do 21.00. Rozpoczniemy ją różańcem, a zakończymy Apelem Jasnogórskim.

8. W tym tygodniu I-czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Świętej wieczornej „Godzina Święta”.

9. W tym tygodniu wypada I-y piątek miesiąca. Po Mszy porannej odwiedzimy chorych przed świętami. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, którzy dodatkowo chcieliby przyjąć sakramenty przed świętami. Spowiedź od 17.15, później Msza Święta i nabożeństwo pierwszopiątkowe oraz zmiana „bilecików Straży Honorowej”.

10. W piątek Droga Krzyżowa po Mszach Świętych – rano i wieczorem. Młodzież z KSM-u, wieczoremprzedstawi Drogę Krzyżową za pomocą pantomimy. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

11. Dzieci przygotowujące się do Pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej — w piątek na wieczornej Eucharystii otrzymają książeczki. Zapraszamy do uczestnictwa rodziców.

12. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. To XXXII – y Światowy Dzień Młodzieży przeżywany w łączności z Ojcem Świętym. O godz. 11.00 spotkanie w Rzeszowie — Park Papieski koło katedry(muszla koncertowa), a następnie przemarsz do katedry. Zapraszamy młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania. Szczegóły na plakacie. U nas roczyste poświęcenie palm na Mszy o godz. 9.15. Gorzkie Żale o godz. 15.30.

13. Młodzież z KSM-u sprzedaje karki świąteczne.

14. Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 296– 304 „c”za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotęprosimy rodziny z Chmielnika z nr 305- 308 „e”.