Trójcy Przenajświętszej - 11.06.2017 r.

1. Dziś niedziela Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.

2. Dzisiaj na Mszy o godz. 11.15 będziemy przeżywać diamentowy jubileusz (60-lecia) kapłaństwa Ks. kanonika Edwarda Stochli. Polecamy go modlitwie.

3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Kazimierza – P. Władysław Cwynar
    11.15 różę Św. Jana Bosko – P. Anna Kąkol

4. Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych we wtorek. Wyjazd spod SP Nr 3 o godz. 6.00, z parkingu pod kościołem o godz. 6.10. Planowany powrót
    o 22.30.

5. We wtorek dzień modlitwy za Ojca Świętego Franciszka i Ojczyznę.

6. We czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe i o godz. 16.00 Msza Święta. Zapraszamy do licznego udziału na Mszę o godz. 9.15. Niech udział w procesji będzie wyznaniem naszej wiary. W Boże Ciało nie będzie Mszy o godz. 11.15.

7. Prosimy, aby nie stawiać samochodów na trasie przemarszu procesji.

8. Bardzo prosimy o posługę Straż Matki Bożej Łaskawej w strojach letnich oraz Zespoły Ludowe. Prosimy zabrać chorągwie, feletrony. Zapraszamy mamy z dziećmi do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci z Komunii i Rocznicy, scholę do niesienia różańca i korony MB. Przed procesją będą rozdawane śpiewniki, prosimy je przyjąć i wykorzystać, aby wspólnie wychwalać Boga.

9. Prosimy o przygotowanie ołtarzy rodziny z Chmielnika:
    I ołtarz – dom rdz. Kozaków – rdz 288-299
    II ołtarz – dom przy drodze na Magdalenkę – rdz 300-305
    III ołtarz – koło Domu Pomocy — rdz. 306-310
    IV ołtarz — koło kościoła — rdz. 311-320

10. Przez oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy o godz. 9.15. Zwracamy się z prośbą do dorosłych, aby podczas Uroczystości Bożego Ciała, jak i przez całą oktawę znalazły się chętne osoby do niesienia baldachimu, chorągwi, obrazów figur. Za pobożny udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny.

11. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe, później Msza Święta.

12. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 17.00 w Domu Parafialnym.

13. W przyszłą niedzielę chrzty. Zapisy i katecheza w środę po Mszy Świętej wieczornej.

14. W przyszłą niedzielę pielgrzymka Domowego Kościoła diecezji rzeszowskiej. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp Jana Wątroby o godz. 16.00. Nie będzie nieszporów. U nas składka inwestycyjna – na organy do kaplicy cmentarnej.

15. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 367-371 „d” za posprzątanie kościoła,placu i ofiarę na sanktuarium.Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z 372-385.

16. Uczniowie i Nauczyciele Społecznego Gimnazjum Doliny Strugu zapraszają w Boże Ciało na charytatywny spektakl pt. „Romeo i Julia”. Rozpoczęcie o godz. 17.30.

17. We czwartek na osiedlu Sybiraków – Baranówka; koncert pieśni ewangelizacyjnych: „Jednego serca, jednego ducha”- serdecznie zapraszamy od godz. 19.00.

18. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu ” piątek, sobota). Szczegóły na plakacie.