Przemienienie Pańskie - 06.08.2017 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. U nas zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Intencja na miesiąc sierpień: „O trzeźwość rodzin, parafii i naszej Ojczyzny”.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Wniebowziętej – P. Maria Pietras
    11.15 różę Św. Małgorzaty od NSPJ – P. Małgorzata Tereszkiewicz
  3. W tym tygodniu Msze Święte tylko rano, w piątek i sobotę także i wieczorem. Kancelaria czynna w poniedziałek, środę, czwartek po Mszy porannej; w piątek po Mszy wieczornej.
  4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    Wtorek – Św. Dominika
    Środa – Św. Teresy Benedykty – patronki Europy
    Czwartek – Wawrzyńca, diakona
    Piątek – Św. Klary, założycielki klarysek
    Sobota – Św. Joanny, Franciszki de Chantal założycielki szarytek
  5. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 500 – 519 „a” za posprzątanie kościoła,placu,ofiarowane kwiaty i ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z 523 – 536.

6. W piątek wspomnienie od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18.00 Msza Święta

7. Caritas diecezji rzeszowskiej informuje o możliwości skorzystania z projektu „Aktywny i sprawny”. Szczegóły na plakacie.

8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Janina Pajda. Módlmy się o zbawienie Jej duszy. Wieczny odpoczynek…