Poniedziałek Wielkanocny - 17.04.2017 r.

1. Do naszej wspólnoty parafialnej życzenia przysłali: Księża Biskupi, Seminarium, Caritas, Pracownicy Kurii Diecezjalnej, Senatorowie, Posłowie, S. Prowincjalna Felicjanek, władze samorządowe, Poczta, Bank i firma „Chmielnik Zdrój”. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
  2. Drugi dzień świąt poświęcony modlitwie za Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet im Św. Jana Pawła II w Krakowie. Taca z każdej Mszy Świętej jest przeznaczona tradycyjnie dla tych uczelni.
  3. Dzisiaj Msze Święte jak w niedzielę, nie ma Mszy popołudniowej. Trwamy w nowennie do Bożego Miłosierdzia.
  4. Pragniemy złożyć szczere wyrazy podziękowania Wam kochani Parafianie i przybyli Goście, że przez tak liczny i pobożny udział podczas Triduum Paschalnego, potwierdziliście że jesteście dziećmi Bożymi i pragniecie wśród świata być świadkami Chrystusowego Zmartwychwstania.
  5. Dziękujemy bardzo serdecznie tym wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie i pomogli nam głębiej przeżyć dni Triduum Paschalnego. Dziękujemy za pomoc w urządzeniu Ciemnicy, Grobu Pańskiego. Dziękujemy Panom Kościelnym i Organiście, za wytrwałą posługę. Młodzieży z KSM-u za prowadzenie czuwań modlitewnych w Ciemnicy i przy Grobie oraz posługi liturgiczne. Ministrantom i lektorom za przepiękną posługę przy ołtarzu i obecność na czuwaniach. Dziękujemy za te wszystkie czuwania w Ciemnicy i przy Bożym Grobie w ciągu dnia przez poszczególne Róże Żywego Różańca. Dziękujemy Straży Matki Bożej Łaskawej za obecność przy Grobie Pańskim i ubogacenie procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy wszystkim tym osobom, które niosły obrazy, feretrony, chorągwie, figury. Szczególnie Paniom z Koła Gospodyń, które poprzez stroje regionalne przypominamy o naszych korzeniach oraz harcerzom i zuchom. Wszystkim za wszystko mówimy staropolskie „Bóg zapłać”.
  6. „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu siostrom z róży: Marii Jaworskiej, Stanisławy Szczepańskiej, Krystyny Grządziel, Bronisławy Szyszki oraz czterem innym osobom, które złożyły swój dar na ten cel. Dwie koperty były podpisane, dlatego nie wyczytujemy nazwisk.
  7. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Anny – P. Heleny Sitarz
    11.15 różę Bł . Karoliny Kózka – P. Stanisława Szczepańska
  8. W środę nowenna do świętych patronów diecezji.
  9. Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 18.00. Ucałowanie relikwii Św. Jana Pawła II, po Mszach Świętych, porannej i wieczornej.
  10. W przyszłą niedzielę składka na Caritas diecezjalne. Najbliższa niedziela kończy oktawę obchodu Świat Wielkanocnych. Jest w liturgii Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Przed Mszą pod chórem będą wystawione koszyki, aby można składać skarbonki z jałmużną wielkopostną. W czasie procesji z darami, zostaną zaniesione do ołtarza, jako nasz dar dla najuboższych. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Nowenna do św. O. Pio po Mszy porannej.
  11. Niedziela Miłosierdzia jest świętem Caritas. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków na Eucharystię o godz. 16.00 i późniejsze spotkanie w Domu Parafialnym.
  12. Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika od nr 309 – 317 „a” za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 318 – 329.