Niedziela poświęcenia kościoła - 29.10.2017 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy umowną uroczystość poświęcenia na Bożą chwalę – naszego kościoła. Jest to dzień wdzięczności dla budowniczych, fundatorów i wszystkich parafian którzy modlitwą cierpieniem i paca wspierali i nadal wspierają ten dom Boży. „Bóg zapłać” także wszystkim, którzy troszczą się o utrzymanie kościoła, o jego piękno, którzy sprzątają, ubierają kwiatami ołtarze. Niech Jezus wszystkim wam błogosławi , a Matka Łaskawa wyprasza potrzebne dary.

2. Dzisiaj gościmy Ks. Proboszcza z parafii pw. Bł. Władysława Findysza, który głosi Słowo Boże, za które dziękujemy. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć budującą się świątynię. Zachęcamy do ofiarności.

3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Michała Archanioła – P. Tadeusz Majewski
    11.15 różę Św. Bartłomieja – P. Józef Ziaja

4. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych.

5. W środę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15, 11.15. O godz. 14.00 Msza Święta i nabożeństwo za zmarłych w kaplicy na cmentarzu. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00. Prosimy zachować przejezdność drogi wjazdowej do kaplicy (asfalt). Na cmentarzu będą zbierane ofiary do puszek na Rzeszowskie Towarzystwo Św. Brata Alberta i Caritas, jako pomoc dla bezdomnych oraz na renowację starych pomników kapłańskich. Przypominamy, że nawiedzenie cmentarzy, choć duchowo pożyteczne, nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej, w tym dniu.

6. Na zakończenie procesji za zmarłych zostanie poświęcony nowy krzyż na cmentarzu. Stanął on w miejscu pierwszego — historycznego, gdyż ze względów technicznych nie można było umieścić go w poprzednim miejscu. Krzyż jest symbolem naszej wiary w zmartwychwstanie i wskazuje na świętość miejsca.

7. Przez cały listopad można zyskać odpust za zmarłych. Od 1 do 8 listopada – odpust zupełny. W pozostałe dnie odpust cząstkowy. Warunki odpustu zupełnego: wybycie się przywiązania do wszelkiego grzechu, nawet lekkiego; przyjęcie w danym dniu komunii świętej, nawiedzenie kościoła lub cmentarza; odmówienie modlitw: „Ojcze nasz”, Wyznania wiary i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

8. Zachęcamy w miesiącu listopadzie do zyskiwania odpustów za zmarłych oraz do wspólnej modlitwy, którą w formie wypominek odmawiamy codziennie po wieczornej Mszy Świętej i w czasie Modlitwy powszechnej na każdej Eucharystii. Wypominki można jeszcze składać do końca listopada w zakrystii lub na tacę.

9. W czwartek wspomnienie wiernych zmarłych. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00 i 17.00.

10. W I-y piątek po Mszy porannej odwiedzimy chorych. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. W tym czasie okazja do spowiedzi. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe, Msza Święta i zmiana „bilecików” Straży Honorowej NSPJ.

11.  W sobotę po Mszy Świętej o godz. 17.00 – nowenna do MB Łaskawej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa, szczególnie rodziny spodziewające się dziecka jak i małżeństwa, pragnące posiadać potomstwo.

12. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Po Mszy Świętej o godz. 9.15, procesja dookoła kościoła z relikwiami świętych (jeśli będzie pogoda). Serdecznie zapraszamy.

13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 742– 748 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 749 – 755 e”.

14. Kuria diecezjalna organizuje kurs dla fotografów i kamerzystów. Bliższe informacje na stronie internetowej Instytutu Teologicznego w Rzeszowie.

15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Aleksander Tereszkiewicz. Módlmy się o zbawienie jego duszy. Wieczny odpoczynek…