Niedziela Miłosierdzia - 23.04.2017 r.

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy 73 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Być dobrym jak chleb”. Dziś dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Składka dzisiejsza przeznaczona na Caritas diecezjalną.
  2. Składamy skarbonki z jałmużną wielkopostną do koszyków pod chórem, które w czasie procesji z darami zostaną złożone na ołtarzu.
  3. Dziś po Mszy Świętej popołudniowej spotkanie parafialnej Caritas i jej sympatyków w salce w Domu Parafialnym, z okazji 25-lecia działalności.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Wspomożenie Wiernych – P. Alicja Szczepańska
    11.15 różę MB Bolesnej – P. Aleksandra Fuglewicz
  5. Jutro liturgiczna uroczystość Św. Wojciecha patrona Polski, przeniesiona z dnia dzisiejszego. O godz. 16.30 egzamin dla kandydatów do bierzmowania (grupa chłopców).
  6. We wtorek, Świętego Marka. Po Mszy Świętej wieczornej egzamin dla kandydatów do bierzmowania (grupa dziewcząt).
  7. Koło Przyjaciół Radia Maryja i Via, ma spotkanie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  8. Wieczór modlitewny odbędzie się w czwartek, po Mszy Świętej wieczornej. Poprzez wspólne śpiewanie i modlitwę będziemy uwielbiać Boga. Prowadzić będzie zespół muzyczny ks. Ryszarda. Zapraszamy młodzież i starszych. Szczególnie kandydatów do bierzmowania, zarówno
    z klasy III, jak i II Gimnazjum. Szczegóły na plakacie.
  9. W piątek podczas Mszy Świętej wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z Delegatem Księdza Biskupa. Zapraszamy na to spotkanie także rodziców. Po Mszy spotkanie z nimi w kościele.
  10. W sobotę Św. Katarzyny ze Sienny, patronki Europy. W całym kraju, jest to Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Módlmy się za wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru.
  11. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Będzie to dzień czytania Pisma Świętego w naszym kraju. Zachęcamy, aby za pośrednictwem mediów włączyć się w tę akcję.
  12. Kościół w Polsce, na prośbę papieża Franciszka realizuje on wielką akcję charytatywną pt. „Rodzina Rodzinie”. Polega na finansowaniu przez 6 miesięcy konkretnej syryjskiej rodziny. Proponujemy, aby nasza parafia objęła taką chrześcijańska pomocą jedną rodzinę w Syrii – bezdzietne starsze małżeństwo w Aleppo, gdzie od dwóch lat nie ma wody i gdzie są prowadzone działania wojenne. Każdy, kto chciałby uczestniczyć w tym programie może od dziś składać ofiary do skarbonki charytatywnej. Niech to będzie wyraz naszego dziękczynienia za dar koronacji cudownego wizerunku Pani Łaskawej. Ojciec Święty Franciszek powiedział: ”jeśli nie macie pieniędzy, módlcie się przynajmniej godzinę tygodniowo”.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika od nr 318 – 329 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę, od godz. 8.00, prosimy rodziny z Chmielnika z nr 330 „a” – 341 „a”. Przed odpustem, trzeba wysprzątać także podcienia.