IV Niedziela Wielkiego Postu - 26.03.2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Laetare”, to znaczy radości. Dzisiaj o godz. 15.30 Gorzkie Żale i adoracja krzyża dla dzieci. Kandydaci na ministrantów, zostaną przyjęci na Mszy popołudniowej. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta pogrzebowa w kaplicy cmentarnej za śp. Władysławę Oślizło o godz. 14.00.

2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Narodzenia NMP – P. Stanisława Oczoś
    11.15 różę Św. Andrzeja Boboli – P. Janina Zawiło

3. W piątek rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Modlimy się za Ks. Rekolekcjonistę – Stanisława Kowalskiego, misjonarza Matki Bożej Saletyńskiej.
    W piątek na godz. 15.00 zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej. Po nauce będzie dla nich oraz GimnazjalistówDroga Krzyżowa, a po niej nauka dla młodzieży z Gimnazjum W sobotę tak samo.
    W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a później Msza Święta z nauką na rozpoczęcie rekolekcji – zapraszamy wszystkich. W sobotę, o godz. 6.30 Msza Święta bez kazania, o godz. 8.00 spowiedź dla chorych, a o godz. 8.30 Msza Święta dla osób, chorych, starszych; a później nabożeństwo z Lourdes. Prosimy, aby umożliwić chorym, uczestnictwo w tym nabożeństwie. Chorych odwiedzimy w I-y piątek kwietnia, przed świętami.
    Msza Święta z nauką rekolekcyjną w sobotę o godz. 17.00, po niej nowenna do Matki Bożej Łaskawej oraz nauka stanowa dla młodzieży szkół średnich, pracującej i studentów.
    Niedziela – nauki ogólne na wszystkich Mszach Świętych. Po Mszy Świętej o godz. 7.15 nauka stanowa dla kobiet, po 9.15 nauka stanowa dla młodzieży, po 11.15 nauka stanowa dla ojców i mężów. O godz. 15.30 Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.

4. Przyszła  niedziela w liturgii Kościoła jest określana jako „Niedziela czarna”- zasłaniamy krzyże i wizerunki Chrystusa na znak wkraczania w czas coraz intensywniejszej pokuty. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Zmiana tajemnic różańcowych w następna niedzielę tj. 09.04, ze względu na rekolekcyjne nauki stanowe.

Spowiedź parafialna odbędzie się w przyszły poniedziałek (tj. 03.04). Bardzo prosimy, aby skorzystać w tym terminie z sakramentu pokuty
    i pojednania.

5. Caritas sprzedaje baranki wielkanocne, a od przyszłej niedzieli młodzież z KSM-u będzie sprzedawała kartki świąteczne.

6. Zakończył się remont naszych organów.Mają one 32 głosy i składają się z ok. 2 500 piszczałek. Najmniejsze mają ok. 12 cm (długopis), największe 5,5 metra. Organista gra nie tylko na klawiszach, włącza rejestry, ale także gra nogami. Przez lata zakurzyły się, wiele części mechanicznych uległo zużyciu. Wygląd organów po remoncie i odkurzeniu — w gablotce parafialnej. Składamy serdeczne podziękowania wykonawcom remontu oraz wszystkim ofiarodawcom.

7. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 286 „b”– 295za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotęprosimy rodziny z Chmielnika z nr 296- 304 „c”.

8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefa Sitarza. Za niego i śp. Władysławę Oślizło -Wieczny odpoczynek…