IV Niedziela Wielkanocna - 07.05.2017 r.

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na maj: „O dobre przygotowanie się do sakramentów – bierzmowania, pokuty i eucharystii – dla dzieci i młodzieży z naszej parafii”.

2. Dzisiaj rozpoczyna się 54 Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Wspieramy modlitwą powołanych do służby Bożej i modlimy się o dar nowych i świętych powołań, szczególnie z naszej parafii. Składka dzisiejsza na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

3. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta o godz. 13.00 dla dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy i ich rodzin.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w dni powszednie w tym tygodniu przed Mszą Świętą o godz. 17.30 (zmiana!), a w niedzielę o 15.30.

5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Jadwigi Śląskiej – P. Stanisława Kaplita
    11.15 różę MB Częstochowskiej – P. Marty Lampart

6. W poniedziałek uroczystość Św. Stanisława Biskupa – Patrona Polski.

7. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i pierwsza „próba”.

8. W środę nabożeństwo majowe o godz. 17.30, Msza Święta, a po niej modlitwa o uzdrowienie prowadzona przez Marię Vadia.

9. W piątek spowiedź przed odpustem i przyjęciem sakramentu bierzmowania od godz. 16.30, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Po Mszy Świętej wieczornej udamy się na cmentarz, aby nieść pomoc naszym zmarłym. Bardzo prosimy o wcześniejsze uporządkowanie cmentarza.

10. W sobotę rozpoczniemy nasz odpust. Msze Święte o godz. 7.15, 11.00 i 18.00. Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Uroczystej Sumie o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Biskup Jan Wątroba, a słowo Boże wygłosi Ks. Abp Józef Michalik. Po Mszy odbędzie się procesja eucharystyczna. Słowo Boże w tym dniu będzie głosić ks. Jerzy Buczek- kanclerz kurii. Serdecznie zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 20.30.

11. Niedziela – II dzień odpustu. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.15 przewodniczyć będzie Ks. Infułat Stanisław Mac. Po Mszy Świętej procesja z kopią obrazu Matki Bożej Łaskawej.

12. W sobotę na Mszę Świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klasy IV – wypada I-a rocznica Komunii Świętej. Prosimy rodziców, aby przyprowadzić dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.

13. Zapraszamy na odpust Straż Matki Bożej Łaskawej, Panie w strojach regionalnych z palmami, harcerzy i zuchy. Prosimy, aby wszystkie chorągwie i feretrony były niesione w czasie procesji.

14. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty, w ciągu tygodnia podczas nabożeństw majowych, aby dzień odpustu przeżywać z czystym sercem.

15. W sobotę 100 rocznica Objawień Fatimskich i 36 rocznica zamachu na Jana Pawła II.W tym dniu modlimy się w intencji Ojca Świętego Franciszka i naszej Ojczyzny.

16. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika od nr 342 – 347 „b” za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W piątek wieczorem prosimy rodziny z Chmielnika z nr 347 „c” – 351.

17. Nasza parafia jest obecna na facebook’u w tzw fanpejdżu. Zapraszamy do zapoznawania się z aktualnościami, poprzez tę formę komunikacji.