IV Niedziela Adwentu - 24.12.2017 r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Jest to również dzień Wigilii Bożego Narodzenia. W związku z tym po południu nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Wieczorem zasiądźmy do wieczerzy wigilijnej i podzielmy się opłatkiem, zachowując tradycyjny post. O północy zapraszamy wszystkich parafian i gości na Pasterkę. Taca z Pasterski na Fundusz Życia. O godz. 23.00 zapraszamy natomiast do wspólnego kolędowania wraz z naszym zespołem muzycznym.
  2. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Informujemy, że nie będzie Mszy Świętej popołudniowej, podobnie jak w Św. Szczepana. Pozostały porządek Mszy świętych bez zmian.
  3. Dziękujemy tym, którzy dziewięć miesięcy temu podjęli Dzieło Duchowej Adopcji. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego cieszymy się każdym darem nowego życia. Kolejną modlitwę w tej intencji podejmiemy w święto Zwiastowania Pańskiego.
  4. We wtorek 26 grudnia drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Świętego Szczepana. Składka w tym dniu przeznaczona jest na działalność uczelni katolickich.  Na Mszy Świętej o godz. 9.15 — poświęcenie owsa.
  5. W środę 27 grudnia obchodzimy Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Jest to dzień imienin ks. Biskupa Ordynariusza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i do udziału we Mszy Świętej w katedrze o godz. 18.00, której przewodniczył będzie ks. Biskup solenizant. Natomiast u nas, rano na Mszy Świętej o godz. 6.30 będzie z poświeceniem wina.
  6. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. W czasie świąt prosimy chętnych czcicieli Maryi o prowadzenie różańca, a w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Andrzeja Boboli – P. Janina Zawiło
    11.15 różę Św. O. Pio – P. Magdalena Domagalska
  7.     „Bóg zapłać” za ofiary na remont kościoła, składane z okazji rozniesienia opłatków. „Bóg zapłać” wszystkim skarbnikom za rozniesienie opłatków
    i zebranie ofiar.
  8.     Od środy rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Szczegółowy plan ogłosimy w Świętego Szczepana.
  9. W piątek od 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i Msza Święta o godz. 17.00.
  10. W sobotę zapraszamy na Msze Świętą nowennę do Matki Bożej Łaskawej na godz. 17.00.
  11. W przyszłą niedzielę zakończenie Starego Roku. Msze Święte jak w każdą niedzielę. O godz. 16.00 Msza Święta i nabożeństwo, do udziału w którym zapraszamy, aby podziękować za całoroczną opiekę Bożą i przeprosić za grzechy. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom z Kielnarowej z nr 196– 209  za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Kielnarowej z nr 210 – 220.
  13. Intencje mszalne są umieszczone w gablotce, na stronie internetowej. Dla tych, którzy nie mają dostępu do tych źródeł, są wydrukowe i położone na stoliku pod chórem.
  14. W czwartek Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na XIV Marsz za Życiem w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 17.15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu, następnie u OO. Bernardynów o godz. 18.00 zostanie przedstawiony program muzyczny, a o godz. 18.30 będzie odprawiona Msza Święta.
  15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Weronika Pajda. Módlmy się  o zbawienie jej duszy: Wieczny odpoczynek…