III Niedziela Wielkanocna - 30.04.2017 r.

1. Dzisiaj  rozpoczyna się IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”. Jest to czas w którym chcemy bardziej zwrócić uwagę na rolę Słowa Bożego w naszym życiu i wierze. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego indywidualnie i w rodzinach, jako przygotowanie do niedzieli. Szczególnie dzisiaj w I Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Łaskawej – P. Sylwia Rękas
    11.15 różę MB Królowej Rodzin – P. Władysława Ostrowska
  3. Jutro wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.Jak w poprzednich latach, o godz. 11.00 uroczysta Msza Święta o trzeźwość naszych rodzin i Ojczyzny. Zapraszamy do udziału dzieci klas II, młodzież gimnazjalną (klasyII), rodziny. Po Mszy Świętej Droga Krzyżowa na Kalwarii.
  4. We wtorek Dzień Flagi Narodowej, prosimy wywiesić flagi na naszych domach.
  5. W środę uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu odpust w Błędowej i Matysówce. Uroczyste Msza Święte o godz. 11.00. Ks. Proboszcz i Parafianie, serdecznie zapraszają. U nas adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy, aż do Apelu o godz. 21.00. To zakończenie nowenny miesięcy, przed 100-em objawień fatimskich i 20-tą rocznica koronacji.

6. W piątek po godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Spowiedź od godz. 17.00. Po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie zmiana biletów Straży Honorowej NSPJ.

7. Zapraszamy do Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy parafii i świata.

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 dodatkowa Msza Święta dla rodziców dzieci niepełnosprawnych z terenu naszej gminy. Serdecznie zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy, w polskim Kościele, Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

10. „Bóg zapłać” rodzinom i dzieciom za ofiary do skarbonek na chore dzieci.

11. Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika od nr 330 „a” – 341 „a’ za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 342 – 347 „b”.