III Niedziela Adwentu - 17.12.2017 r.

1.    Dzisiejsza niedziela Adwentu nazwana jest niedzielą radości. Adwentowa radość wypływa z oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa. Przygotowujemy się do świąt Narodzenia Pańskiego poprzez nowennę do Dzieciątka Jezus (dzisiaj w ramach nieszporów). Składka dzisiejsza inwestycyjna – na remont kościoła.

2.    „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
 9.15 różę Św. Małgorzaty od NSPJ – P. Małgorzata Tereszkiewicz
11.15 różę MB Nieustającej Pomocy – P. Lucyna Szpunar

3.    Przypominamy, że Roraty są celebrowane codziennie o godz. 17.00. Tylko w środę będą o godz.18.00.

4.    We wtorek nowenna do świętych patronów diecezji, w piątek do św. Jana Pawła II, a w sobotę do św. O. Pio.

5.    Spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

6.    W środę spowiedź w naszej parafii. Początek o godz. 9.30 -12.00 z przerwą 10.30-11.00. Po południu od 16.00 do 18.00 z przerwą 17.00-17.30. Bardzo prosimy o skorzystanie za sakramentu pokuty, aby właściwe przeżyć święta Bożego Narodzenia. O godz. 9.00, na rozpoczęcie spowiedzi – nabożeństwo pokutne. Serdecznie zapraszamy Módlmy się w rodzinach o dobra spowiedź adwentową. Na stronie internetowej i fecebook`owej w poniedziałek pojawi się rachunek sumienia dla młodzież i starszych.

7.    W piątek od 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i Msza Święta roratnia o godz. 17.00.

8.    W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej, podczas której odczytujemy fragment Ewangelii mówiący o Bożym Narodzeniu oraz modlimy się za żywych i umarłych, łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. Podczas wieczerzy nie podajemy alkoholu. Tradycyjnie powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych.

9.    Msze Święte w Wigilię, jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko popołudniowej. O północy tradycyjna Pasterka, podczas której wspominać będziemy Narodzenie Syna Bożego. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie i udziela pomocy matkom znajdującym się w trudnej sytuacji.

10. Parafialny zespół muzyczny zaprasza na modlitwę uwielbienia i śpiew w Wigilię, przed Pasterką  o godz. 23..00.

11. W Boże Narodzenie i w Św. Szczepana Msze Święte przed południem jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej w oba te dni.

12. Na stoliku pod chórem bezpłatne zeszyty dla rodzin o nowym Roku Duszpasterskim. Prosimy, aby jak co roku, matki wzięły numer do swoich domów.

13. Zakończyła się akcja Caritas pt. „Torba Miłosierdzia”. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

14„Bóg zapłać” rodzinom z Kielnarowej z nr 182– 193  za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Kielnarowej z nr 196 „b” – 209.

15.   Zachęcamy do zakupu świec wigilijnych oraz kartek  bożonarodzeniowych, sprzedawanych przez KSM.

16. Intencje mszalne są umieszczone w gablotce, na stronie internetowej. Dla tych, którzy nie maja dostępu do tych źródeł, są wydrukowe i położone na stoliku pod chórem.

17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Kazimierz Ostrowski i śp. Eugeniusz Łączyński. Módlmy się  o zbawienie ich duszy: Wieczny odpoczynek…