II Niedziela Adwentu - 10.12.2017 r.

1. Nasza światynia parafialna wymaga remontu, chodzi przede wszystkim o fundamenty i zawilgocenie ścian. W ciągu ostatniego pół roku dokonano ekspertyzy archeologicznej budynku, zrobiono badania konstrukcyjne, przygotowano całą dokumentację techniczną i kosztorysową według wskazań Konserwatora Zabytków. Parafia uzyskała zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na remont oraz zgodę Nadzoru Budowlanego. Remont będzie czasochłonny. Złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Kultury o wsparcie finansowe. Podobne wnioski złożymy do Marszałka Województwa i Konserwatora Zabytków, w odpowiednim terminie. Będziemy szukać pieniędzy. Nasze wnioski będą rozpatrywane dopiero na wiosnę. Obojętnie ile otrzymamy, będziemy potrzebować wkładu własnego. Dlatego jak mądry gospodarz musimy już gromadzić środki. Prosimy was Parafianie, o życzliwe przyjęcie opłatków, ofiary będą przeznaczone na ten cel. Bardzo prosimy, w miarę możliwości, aby III niedziela miesiąca była nadal składką inwestycyjną.
  2. Dzisiaj ogólnopolska zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. która wesprze diecezje i wiernych m.in. w Rosji, na Białorusi, Kazachstanie i Ukrainie. U nas dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Rity – P. Krystyna Lampart
    11.15 różę Wszystkich Świętych – P. Stanisława Tereszkiewicz
  4. Przypominamy, że Roraty w naszej parafii codziennie o godz. 17.00 niech nie ustaje nasza gorliwość w tym modlitewnym przygotowaniu na przyjście Pana.
  5. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Via we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  6. W środę 36 –ta rocznica stanu wojennego. Módlmy się za Ojczyznę i papieża Franciszka.
  7. W środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw (dawne Suche Dni) o świętość naszych rodzin.
  8. W piątek od 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i Msza Święta roratnia o godz. 17.00.
  9. W piątek kandydaci do bierzmowania rozpoczną swoje rekolekcje w Parafialnym Domu Rekolekcyjnych. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.15 w naszym sanktuarium.

10. W sobotę rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Będziemy ją przeżywać po Mszy Świętej porannej.

11. Przyszła niedziela, to niedziela adwentowej radości.

12. W następną niedzielę chrzty. Zapisy dzieci do chrztu i katecheza przedchrzcielna w piątek po Mszy Świętej wieczornej. Będzie jeszcze w grudniu chrzest w dzień Świętego Szczepana. Zapraszamy rodziców i chrzestnych z obu terminów na wspomnianą katechezę.

13. Od dzisiaj rozprowadzamy świece przywiezione przez Caritas.Przypominamy, że do zakrystii można składać artykuły żywnościowe (produkty trwałe, nie psujące się) oraz środki czystości w ramach akcji „Torba Miłosierdzia” do piątku. Zostaną rozdysponowane przez Parafialny Zespół Caritas wśród najuboższych parafii.

14. Młodzież z KSM-u rozprowadza kartki świąteczne.

15. „Bóg zapłać” rodzinom z Kielnarowej z nr 169– 181 „a”za posprzątanie kościoła, placu, złożoną ofiarę na sanktuarium i ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Kielnarowej z nr 182 – 193. Nie potrzba kwiatów.

16. W tygodniku „Niedziela” jest artykuł o nowej książce o naszej parafii. Zachęcamy do zakupu.

17. Intencje mszalne są umieszczone w gablotce, na stronie internetowej. Dla tych, którzy nie mają mozliwości dostępu do tych źródeł, są wydrukowe i położone na stoliku pod chórem.

18. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Wiktoria Tereszkiewicz, i Śp. Helena Lampart. Módlmy sięo zbawienie ich duszy: Wieczny odpoczynek…