I Niedziela Wielkiego Postu - 05.03.2017 r.

1. Składka dzisiejsza na Seminarium Duchowne. U nas na zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na marzec: „O Ducha nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników”. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
  2. Tegoroczna dekoracja wielkopostna przed ołtarzem wzywa nas do wykorzystania modlitwy, pokuty i jałmużny do nawrócenia siebie i umocnienia na drodze głoszenia Ewangelii w codziennym życiu.
  3.  „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Małgorzaty od NSPJ – P. Małgorzaty Tereszkiewicz
    11.15 różę MB Nieustającej Pomocy – P. Lucyna Szpunar
  4. W środę 8 marca będziemy obchodzić Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o utrudzonych markach, o samotnych wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich powołanie opiece Pani Łaskawej.
  5. Droga Krzyżowa w piątek po Mszach Świętych, rannej i wieczornej. Do uczestnictwa zachęcamy szczególnie dzieci. W piątek swoje rekolekcje rozpocznie młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.
  6. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa, po Mszy Świętej porannej. Święty Józef jest patronem rodzin, ludzi pracy, patronem dobrej śmierci, więc ożywiajmy w sobie nabożeństwo ku czci św. Józefa. Zapraszamy do uczestnictwa.
  7. W przyszłą niedzielę składka na ogrzewanie kościoła, za tegoroczny sezon zimowy. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.30,adoracja krzyża dla mężczyzn.

8. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 254– 273 i 785za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotęprosimy rodziny z Chmielnika z nr 277-281 „a”.

9. Caritas przysyła skarbonki wielkopostne — jałmużna wielkopostna; są wyłożone na stoliku pod chórem. Proszę zabrać jedną na rodzinę i w okresie postu – jak w ubiegłych latach — wrzucamy do nich z tego cośmy sobie odmówili. W niedzielę Miłosierdzia Bożego przyniesiemy ich jako dar ofiarny na Mszę Świętą.