Chrzest Pański - 08.01.2017 r.

1. W dniu dzisiejszym wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, chcemy podziękować Dobremu Bogu za dar sakramentu Chrztu Świętego, dzięki któremu zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Dzisiaj kończy się okres Bożego Narodzenia, ale kolędy będziemy śpiewać tradycyjnie do M.B. Gromnicznej. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie opłatkowe LSO, KSM- u i scholii.
  2. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Częstochowskiej – P. Marty Lampart
    11.15 różę Św. Barbary – P. Krystyna Dzierżak
  4. We wtorek po Mszy wieczornej opłatkowe spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu,
    a w czwartek Koła Przyjaciół Radia Maryja — serdecznie zapraszamy.
  5. Zakończenie „Wizyty duszpasterskiej”:
    poniedziałek: 16.00-21.00
    I Ksiądz – domy przy drodze na Magdalenkę, od rdz. Walickich do Korbeckich i Nazimków
    II Ksiądz – Pańskie od rdz. Fendryk do krzyża jubileuszowego
    III Ksiądz – Domy na górce od Kędziorów, Kulasów do Szelów oraz domy przy Kalwarii
  6. Zapisy dzieci do chrztu świętego — na przyszłą niedzielę oraz katecheza w środę, po Mszy Świętej wieczornej.

7. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii: na organy do kaplicy cmentarnej. Aby uroczystości pogrzebowe wypadały jak najbardziej uroczyściej, w kaplicy są organy. Zbudował je i ofiarował swoją pracę P. Stanisław Ziaja, za co dziękujmy. Parafia musi zapłacić za użyte materiały i dlatego do sierpnia pojawi się składka inwestycyjna, prosimy o zrozumienie.

8. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 174– 180 „a’za posprzątanie kościoła, odśnieżenie placu, złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 181 – 193.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Janina Szela. Wieczyny odpoczynek…