Bogurodzicy Dziewicy - Nowy Rok - 01.01.2017 r.

1. Dziś uroczystość Bogurodzicy. Pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne. Intencja na styczeń: „O pokój na świecie”. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu …” odpust pod zwykłymi warunkami

2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. W uroczystość Objawienia prosimy chętnych do prowadzenia modlitwy różańcowej. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Łucji – P. Anna Tereszkiewicz
    11.15 różę Bł. Karoliny Kózka – P. Stanisławy Szczepańskiej

3. Trwając w nowennie  miesięcy, przed 100-leciem objawień fatimskich i 20 – tą rocznicą koronacji, zapraszamy w środę na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej do 21.00. Rozpoczniemy ją różańcem, a zakończymy Apelem Jasnogórskim.

4. W tym tygodniu wypada I- czwartek, po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. „Godzina Święta”.

5. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego zwane w polskiej tradycji – Trzech Króli. Msze Święte jak w każdą niedzielę, nie ma nieszporów. Na wszystkich Mszach poświęcenie kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że mieszkańcy tego domu podobnie jak Mędrcy ze Wschodu są wyznawcami Jezusa Chrystusa i Go kochają.
    Składka na potrzeby misji. Przy tej okazji wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy wsparli przez kolędników misyjnym — dzieci na Tajwanie.

Jest to uroczystość obowiązkowa, tzn. każdy pod grzechem śmiertelnym, ma obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W tym dniu wypada rocznica święceń naszych księży biskupów, modlimy się w ich intencji. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W celu podkreślenia misyjnego charakteru święta, na Mszach Świętych, procesja z darami będzie miała uroczysty charakter.

6. W I-y piątek miesiąca od 13.00 odwiedzimy chorych, ze względu na święto. Spowiedź na wszystkich Mszach Świętych. Zmiana „bilecików” straży honorowej NSPJ, po Mszy Świętej popołudniowej.

7. W sobotę Msza Św. o godz. 17.00 i nowenna do Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa rodziny spodziewające się dziecka jaki małżeństwa pragnące posiadać potomstwo.

8. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego. Dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.

9. Także w przyszłą niedzielę po Mszy popołudniowej spotkanie opłatkowe dla scholii, ministrantów, lektorów i KSM-u.

10. Orszak Trzech Króli odbędzie się w Rzeszowie (rozpoczęcie o godz. 12.00). Szczegóły na plakacie.

11. Spotkanie opłatkowe Koła Przyjaciół WSD 8 stycznia w Instytucie – ul. Witolda. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 160 „e”– 173  za posprzątanie kościoła, placu, złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 174 – 178.

13. Trwa wizyta duszpasterska:
    Poniedziałek: 16.00-21.00
    I Ksiądz – Zawodzie od rdz. Tereszkiewicz do P. Dulęba
    II Ksiądz – Chmielnik Górny główną drogą od rdz Ostrowskich do rdz. Jamróz
    III Ksiądz – Lisi Kąt od rdz. Ciura do rdz. Kiliańskich

Wtorek: 16.00-21.00
    I Ksiądz – Zawodzie od rdz. Rusin do Fuglewicz
    II Ksiądz – Chmielnik Górny główną drogą od rdz Miękisz do rdz. Chwaszcz
    III Ksiądz – Lisi Kąt od rdz. Kieś do rdz. Wąsacz

Środa 16.00-21.00
    Jeden Ksiądz –Lisi Kąt
    Drugi Ksiądz – Chmielnik Górny główną drogą od rdz  Wąs do rdz. Szczypek