XXXIII Niedziela zwykła - 13.11.2016 r.

1. Trwamy w nowennie przed wydarzeniem wiary, jakim będzie przyjęcie przez Polskę Chrystusa jako Króla i Pana. Starajmy się modlić o to w naszych rodzinach. U nas dzisiaj dodatkowa Msza dla dzieci o godz. 13.00, modlitwy za zmarłych o godz. 15.30.
  2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na listopad: „Módlmy się za dusze w czyśćcu cierpiące”.
  3.  Dzisiejsza niedziela przeżywana jest także jako VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku swoimi ofiarami do puszek wspieramy Irak.
  4. Dziś także, po Mszy Świętej wieczornej, około godz. 17.15 w auli Społecznego Gimnazjum Doliny Strugu odbędzie się koncert patriotyczny z okazji święta odzyskania niepodległości, na który zapraszają Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie.
  5. „Bóg zapłać” wszystkim parafianom za czynne włączenie się w przyjęcie relikwii Św. Jana Pawła II i godnego przyjęcia Księdza Biskupa. Szczególnie dziękujemy służbie liturgicznej, Straży Matki Bożej, Paniom w strojach ludowych, Caritasowi, Akcji Katolickiej, młodzieży z KSM-u, dzieciom z Komunii oraz Panom Kościelnemu i Organiście.
  6. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Kingi – P. Krystyna Grządziel
    11.15 różę Matki Kościoła – P. Anna Ziaja
  7. Spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu, we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  8. W przyszłą niedzielę chrzty dzieci. Zapisy i katecheza dla rodziców i chrzestnych w środę po Mszy Świętej wieczornej.
  9. W piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózka, współpatronki naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy na Mszę o godz. 17.00 z kazaniem. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania otrzyma tekst „Modlitwy Pańskiej”.
  10. W sobotę nowenna do Patronów diecezji, po Mszy Świętej porannej.
  11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy Świętej dokonamy aktu poświęcenia się Jezusowi jako Królowi i Zbawicielowi wraz z całym polskim Kościołem.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 102 „a”– 112za posprzątanie kościoła, placu, złożoną ofiarę na sanktuarium i ofiarowane kwiaty. W sobotę od godz. 8.00 prosimy rodziny z Chmielnika z nr 114 – 122.

13. Wyjazd do Łagiewnik w sobotę o godz. 6.30 sprzed Rozlewni, następnie spod młyna oraz z parkingu przed kościołem. Powrót po nabożeństwie. Wyjazd z Krakowa około godz. 16.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do uczestnictwa w tym historycznym wydarzeniu.

14. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym KSM-u i Akcji Katolickiej. W Rzeszowie uroczysta Msza św. w katedrze pod przewodnictwem Ks. Biskupa o godz. 12.00.