XXX Niedziela zwykła - 23.10.2016 r.

1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny pod hasłem: „Ochrzczony to znaczy posłany”. Przez cały tydzień pragniemy wspierać dzieło misyjne Kościoła naszą modlitwą, a szczególnie modlitwą różańcową – codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00. Składka dzisiejsza na misje. Dzisiaj także zbieramy ofiary do puszek na Seminarium Duchowne, zamiast jesiennej zbiórki płodów.

2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę MB Nieustającej Pomocy – P. Lucyna Szpunar
    11.15 różę Św. Małgorzaty – P. Małgorzaty Tereszkiewicz

3. W poniedziałek po Mszy wieczornej zapraszamy chętnych mężczyzn do przystąpienia do Rycerzy Kolumba. Ta katolicka organizacja pragnie wspierać papieży w głoszeniu Słowa Bożego i przyczyniać się do duchowego rozwoju parafii.

4. We czwartek adoracja kapłańska w naszym sanktuarium o godz. 19.30.

5. W piątek święto Św. Judy Tadeusza i Szymon, modlimy się w intencji solenizantów, szczególnie naszego ks. Prałata. Na Mszy Świętej wieczornej wręczenie modlitewników dla kandydatów do bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę uroczystość rocznicy poświęcenia naszej świątyni. Będziemy dziękować za dar kościoła parafialnego oraz modlić się za fundatorów, budowniczych naszej świątyni. Słowo Boże wygłosi Ks. Władysław Srebrny proboszcz parafii pw. Bł Władysława Findysza. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć budową nowej świątyni. Zachęcamy do ofiarności. Także w przyszłą niedzielę – zmiana czasu.

7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do spowiedzi codziennie pól godziny przed Eucharystią.

8. Akcja Katolicka organizuje wyjazd do Łagiewnik na ogólnopolską celebrację zawierzenia Chytrusowi Króli losów Polski. Zapisy w zakrystii.

9. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 80– 86 „c”za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium.
    W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 87 – 93„a”. Kwiaty ofiarują nowożeńcy.

10. Caritas przyjęła program „Rodzina Rodzinie’, poprzez który można wesprzeć konkretne rodziny w Syrii lub na Libanie. Zachęcamy do podjęcia tej akcji. Szczegóły na stornie: rodzinarodzinie.caritas.pl