XXIII Niedziela zwykła - 04.09.2016 r.

1. Dziś na Jasnej Górze Ogólnopolskie Dziękczynienie za tegoroczne plony. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” parafianom za udział w dożynkach diecezjalnych.
  2. Dzisiaj u nas zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne. Intencja na wrzesień: „Módlmy się o dobre wychowanie dzieci i młodzieży”. Dodatkowa Msza Święta w kaplicy cmentarnej o godz. 14.00, za śp. Aleksandrę Sitarz. Modlimy się o zbawienie jej duszy. Wieczny odpoczynek…
  3. .„Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Kazimierza – P. Władysław Cwynar
    11.15 różę Św. Michała Archanioła – P. Tadeusz Majewski
  4. Rozpoczynając nowennę  miesięcy, przed 100-leciem objawień fatimskich i 20 – tą rocznicą koronacji, zapraszamy w środę na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej do 21.00. Rozpoczniemy ją różańcem, a zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  5. We czwartek Matki Bożej Siewnej — poświęcenie zboża do siewu na Mszach Świętych, rannej i wieczornej.
  6. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania w piątek na godz. 17.00 na spotkanie, a później na Mszę Świętą.
  7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy Świętej do salki parafialnej.
  8. W sobotę nowenna do Matki Bożej Łaskawej.W sobotę po Mszy Świętej wieczornej poświęcenie odnowionego krzyża koło SP 1 – serdecznie zapraszamy.
  9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy pielgrzymów z Matysówki na Mszy Świętej o godz. 11.15. Prosimy zostawić dla pielgrzymów główną nawę.
  10. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 14 – 19  za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 19 „a” – 25 „a”.
  11. W przyszłą niedzielę, odbędzie się w Rzeszowie Marsz Miłosierdzia (od Krzyża przy Zamku do Ojców Bernardynów). Rozpoczęcie o godz. 15.00, zakończenie Mszą Świętą o 16.30. Zapraszamy do udziału.
  12. W środę i czwartek (7 — 8 września) dwudniowy odpust M.B. Łaskawej w Hyżnem. Środowej Mszy odpustowej o godz. 17.00 przewodniczył będzie Ks. Bp. Stanisław Jamrozek. Szczegóły na plakacie.
  13. OO. Bernardyni zapraszają w tym tygodniu na odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, w dniach od 7 do 12 września. Szczegóły na plakacie. Główna Msza Święta w ogrodach bernardyńskich w poniedziałek (12.09) o godz. 18.00.
  14. W dniach 7-8 listopada 2016 r. odbędą się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce k. Rzeszowa rekolekcje pt „Życiodajne Słowo”, które poprowadzi ks. dr John Bashobora z Ugandy. Rekolekcje mają charakter zamknięty i wymagają wcześniejszej rejestracji. Zapisy
    i szczegóły na stronie internetowej i plakatach.