XX Niedziela zwykła - 14.08.2016 r.

1. Dzisiaj odpust w Borku Starym. Procesja z figurą Zaśnięcia o godz. 17.00.
  2. .„Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Bł. Karoliny Kózka – P. Stanisława Szczepańska
    11.15 różę Św. Łucji – P. Anna Tereszkiewicz
  3. Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwane w polskiej tradycji – Matki Bożej Zielnej. Msze Święte jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko Nieszporów. Poświęcenie kwiatów i ziół na Mszach Świętych o godz. 9.15 i 11.15. Jest to święto obowiązkowe tj. każdy katolik pod grzechem śmiertelnym ma obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
  4. Zbliża się odpust ku czci Św. Bartłomieja – 24 sierpnia – dzień wdzięczności za chleb i plony ziemi. Uroczysta Suma z procesją o godz. 11.00. Prosimy przygotować wieńce dożynkowe.
  5. W przyszłą niedzielę chrzty. Katecheza i zapisy w środę o godz. 18.00. Składka w przyszłą niedzielę inwestycyjna – na kaplicę cmentarną.
  6. W piątek nowenna do Świętych Patronów naszej diecezji.
  7. Tegoroczne Diecezjalne Dziękczynienie za rekolekcje wakacyjne, odbędzie w Cmolasie w dniach 18-20 sierpnia. Z naszej parafii zapraszamy młodzież na wspólną pielgrzymkę. Zapisy w zakrystii.
  8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na Ogólnopolskie Dożynki. Wyjazd 03.09 (sobota) o godz. 23.00. Zapisy w zakrystii. Proszę podać PESEL do ubezpieczenia.
  9. „Bóg zapłać” rodzinom z Kielnarowej z nr 204 – 220za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 1 – 11.
  10. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: Mieczysław Szczypek i Stanisław Mazurkiewicz. Modlimy się o zbawienie ich dusz — Wieczny odpoczynek …