XVIII Niedziela zwykła - 31.07.2016 r.

1. Przeżywamy Światowy Dzień Młodzieży. Łączmy się duchowo przez media z tym wielkim wydarzeniem w naszej Ojczyźnie. Dzisiaj uroczystość zakończenia ŚDM. U nas dzisiaj o 15.30 Nieszpory kapłańskie.
  2. Jak słyszeliśmy w liście pasterskim przed nami miesiąc sierpień. Zwracamy się z zachętą aby przeżywać ten miesiąc w abstynencji od napojów alkoholowych, aby w ten sposób uprosić łaskę wytrwania w trzeźwości dla tych, którzy tych napojów nadużywają, a tym samym niszczą siebie i zadają cierpienie swoim bliskim. Swoje deklaracje abstynenckie można składać do skrzynki z intencjami do Matki Bożej.
  3. .„Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Jadwigi Śląskiej – P. Stanisława Kaplita
    11.15 różę MB Różańcowej – P. Bronisława Szyszka
  4. Msze Święta w tygodniu w Sanktuarium tylko rano o godz. 6.30, w czwartek, piątek i sobotę dodatkowo o godz. 18.00.
  5. W liturgii kościoła będziemy obchodzić wspomnienia
    poniedziałek — Św. Alfonsa Liguorii – założyciela redemptorystów
    czwartek – Św. Jana Marii Vianeneya – patrona kapłanów
  6. W poniedziałek przypada też 72-ta rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie bohaterach, którzy zginęli za Ojczyznę. Uroczystości rzeszowskie odbędą się na rynku. Szczegóły na plakatach.
  7. We wtorek — 2 sierpnia można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”, pod zwykłymi warunkami.
  8. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej popołudniowej adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. „Godzina Święta”.
  9. W I-y piątek spowiedź od godz. 17.00. Po Mszy wieczornej nabożeństwo pierwszopiątkowe  oraz zmian bilecików Straży Honorowej NSPJ.
  10. W sobotę odwiedzimy rano chorych od godz. 8.00. Zmiana spowodowana utrudnieniami w ruchu, przez rajd samochodowy. Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 18.00, szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz pragnące posiadać dzieci. Po nowennie, procesja z kopią cudownego obrazu, wokół kościoła.
  11. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej i Komunii wynagradzającej w I-y piątek i sobotę miesiąca.
  12. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

13. W czwartek uroczystą Eucharystią o godz. 6.30 przed rzeszowską Farą rozpocznie się 39 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W naszych modlitwach pamiętajmy o pątnikach, szczególnie tych pochodzących z naszej parafii.

14. W piątek odpust w Budziwoju, z okazji Matki Bożej Śnieżnej. Uroczysta Msza o godz. 18.00 – Ks. Proboszcz i parafianie, serdecznie zapraszają.

15. W piątek, jak wspomnieliśmy, ze względu na 25-ty Rajd rzeszowski będą wyłączone czasowe niektóre drogi. Szczegóły na plakatach.

16. „Bóg zapłać” rodzinom z Kielnarowej z nr 176 – 183 „b”za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Kielnarowej nr 186 – 203.