XVII Niedziela zwykła - 24.07.2016 r.

1. Dzisiaj po Mszach Świętych poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji Św. Krzysztofa i ofiary do puszek dla polskich misjonarzy. Dodatkowa Msza Święta pogrzebowa za śp. Stanisławę Kuna w kaplicy cmentarnej o godz. 14.00.
  2. Przeżywamy Światowe Dni Młodzieży w diecezjach. Nasza przyjęła pielgrzymów z 19 krajów. W naszej parafii przyjęliśmy grupę 20 pielgrzymów z Ukrainy. Jutro o godz. 9.00 w Parku papieskim przy katedrze uroczysta Msza Święta — „Posłania”. Serdecznie zapraszamy do udziału. Dziękujemy rodzinom, za życzliwe przyjęcie uczestników ŚDM. Dziękujemy woluntariuszom za wykonaną pracę związana z pobytem gości. Niech Boże błogosławieństwa Wam towarzyszy, a Maryja Pani Łaskawa zawsze Wam wyprasza potrzebne dary.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Łaskawej – P. Sylwia Rękas
    11.15 różę MB Królowej Rodzin – P. Władysława Ostrowska
  4. W liturgii Kościoła będziemy w tym tygodniu obchodzić wspomnienia
    poniedziałek – Św. Jakuba Apostoła
    wtorek – Św. Joachima i Anny
    piątek — Św. Marty
  5. Jutro w Miejscu Piastowym  Dzień Modlitw o Trzeźwość Ojczyzny. Łączymy się w modlitwie przez Radio Maryja. Rozpoczęcie pielgrzymki autokarowej na parkingu przy kościele o godz. 16.00. Są jeszcze wolne miejsca. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii.
  6. W przyszłą niedzielę nieszpory kapłańskie o godz. 15.30. Zachęcamy do udziału.
  7. „Bóg zapłać” rodzinom z Kielnarowej z nr 160 – 175  za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Kielnarowej nr 176 – 183 „b”.
  8. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsca wiecznego odpoczynku śp. Tadeusza Drabickiego i Zofię Płodzień: Wieczne odpoczywanie…