XVI Niedziela zwykła - 17.07.2016 r.

1. Dzisiejsza składka inwestycyjna na kaplicę na cmentarzu.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Wspomożenia Wiernych – P. Alicja Szczepanik
    11.15 różę MB Bolesnej – P. Aleksandra Fuglewicz
  3. We wtorek nowenna do Św. Patronów diecezji, w piątek nowenna do Św. Jana Pawła II, a w sobotę do Św. O.Pio.
  4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    środę – Bł. Czesława
    piątek – Św. Marii Magdaleny
    sobota — Św. Brygidy – współpatronki Europy
  5. W środę wypada III-a rocznica ingresu do katedry Pasterza naszej diecezji Ks. Bp Jana Wątroby. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych poświęcenie pojazdów i ofiary do puszek dla polskich misjonarzy. Zachęcamy kierowców do ofiarności. Będziemy się modlić do Św. Krzysztofa – Patrona Kierowców o bezpieczeństwo w czasie jazdy.

7. W przyszły poniedziałek – 25 lipca w Miejscu Piastowym — Dzień Modlitw o Trzeźwość Ojczyzny. Udamy się z pielgrzymką autokarową z parafii. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 16.00. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii. Do ubezpieczenia proszę podać Pesel.

8. Informujemy, że Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Rzeszowskiej rozpoczną się 20.07.2016 r. (środa) i zakończą się 25.07.2016 r. (poniedziałek)-Mszą Świętą w Parku Papieskim w Rzeszowie o godz. 9.00 z oficjalnym posłaniem Pielgrzymów do Krakowa. Młodzież z 19 krajów świata przez 6 dni będzie u nas mieszkać, poznawać nasz region i dzielić się swoim doświadczeniem wiary. Do naszej parafii młodzież z Ukrainy przybędzie 20 lipca, ok. 16.00. Rodziny, które mają przyjąć pielgrzymów, otrzymają telefonicznie potwierdzenie i wszelkie informacje.  Rodziny, które nie otrzymają telefonu, przepraszamy ale mała liczba pielgrzymów uniemożliwia rozlokowanie u chętnych rodzin.

9. W czwartek o godz. 8.30 w naszym sanktuarium Msza Święta dla pielgrzymów z Ukrainy.

10. W sobotę Międzynarodowy Festiwal Młodych w Hali na Podpromiu. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Zapisy na bezpłatne bilety w zakrystii.

11. W niedzielę nasi goście, będą uczestniczyć we Mszy Świętej o godz. 9.15. Na tablicy ogłoszeń są jeszcze inne informacje nt. ŚDM.

12. „Bóg zapłać” rodzinom z Kielnarowej z nr 151 – 159 „c”za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Kielnarowej nr 160 – 175.