V Niedziela zwykła - 07.02.2016 r.

1. „Szkoła bez religii zmienia się w szkołę ateistyczną i ateizującą” — napisali biskupi polscy w komunikacie dotyczącym nauczania katechezy w szkołach. Treść komunikatu w prasie katolickiej i na stronach internetowych.
  2. Dzisiaj w całej Polsce rozpoczyna się 49 Tydzień Trzeźwości pod hasłem: „Młodzi, nie dajcie się zniewolić”. Tradycyjnie do puszki z prośbami do Matki Bożej można składać na karteczkach swoje postanowienia trzeźwościowe.
  3. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne. Intencja na luty: „Módlmy się o dar nawrócenia dla grzeszników oraz właściwe wykorzystanie czasu Roku Miłosierdzia”.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Kingi – P. Krystyna Grządziel
    11.15 różę Narodzenia NMP – P. Stanisława Oczoś
  5. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie koła Przyjaciół Radia Maryja i Via.
  6. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Rozpoczyna ona 40 dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Bierzmy chętnie udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej, a zwłaszcza w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. (dzieci będą otrzymywać naklejki). W dni powszednie w Wielkim Poście, na Mszach wieczornych będziemy wygłaszać krótkie homilie.
  7. W Środę Popielcową Msze Św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30, 9.15 i o godz. 17.00. Można także pobrać popiół dla nieobecnych, jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.
  8. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy. Nie ma w tym dniu dyspensy. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i łaskę dobrego przeżycia rekolekcji, które w naszej parafii odbędą się w dniach 11-15.03.br.
  9. W okresie Wielkiego Postu nie przyozdabiamy ołtarzy kwiatami.  Z wyjątkiem IV Niedzieli — niedzieli radości.
  10. We czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Światowy Dzień Chorych. Msze Święte o godz. 6.30 i 9.15. Bardzo prosimy, aby umożliwić chorym obecność na Mszy Świętej o godz. 9.15, po Mszy Świętej – nabożeństwo Lourdes. W czasie Mszy będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
  11. Droga Krzyżowa w piątek po Mszach Świętych (porannej i wieczornej).
  12. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.30, adoracja krzyża  dla matek i niewiast. Także dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy.
  13. Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 395 – 413 „a” za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika od nr   423 – 432 .
  14. W piątek w Rzeszowie Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozpoczęcie o godz. 18.00 na placu Śreniawitów.
  15. Caritas Diecezji rzeszowskiej zwraca się z prośbą, aby 1 procent z podatku przekazać na dzieła charytatywne Kościoła. Caritas wspiera skomplikowane operacje, pomaga w rehabilitacji, zakupie sprzętu, prowadzi 14 specjalistycznych placówek, udziela pomocy poszkodowanym. Ulotki są na stoliku pod chórem.