V Niedziela Wielkiego Postu - 13.03.2016 r.

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji chrześcijańskiej nosi nazwę „Niedzieli Czarnej”, przeżywamy III-ą rocznicę wyboru papieża Franciszka. Trwamy w nowennie do św. Józefa, codziennie po Mszy Świętej porannej. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta pogrzebowa o godz. 14.00

2. Przeżywamy rekolekcje wielkopostne. Zachęcamy do licznego udziału, a w naszych modlitwach pamiętajmy o Księdzu Rekolekcjoniście.

3. W poniedziałek o godz. 8.00 Msza Święta z nauką. O godz. 9.00 Nabożeństwo pokutne. Od godz. 9.30 – 12.00 spowiedź z przerwą od 10.30 do 11.00. Po południu spowiedź w godz. 16.00 – 18.00 z przerwą 17.00 – 17.30. Nie będzie Mszy wieczornej. Bardzo prosimy o skorzystanie w tym dniu z sakramentu pokuty, będzie wielu księży. Prosimy nie odkładać tego na później. Oczyszczenie duszy, to warunek dobrze przeżytych rekolekcji.

4. We wtorek o godz. 8.00 Msza Święta na zakończenie rekolekcji. O godz. 17.00 Msza Święta na zakończenie rekolekcji. Każdy, kto uczestniczył w rekolekcjach na ich zakończenie może uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę MB Różańcowej – P. Bronisława Szyszka
    11.15 różę Św. Faustyny – P. Władysława Sitarz

6. Zapisy dzieci i katecheza chrzcielna w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. Chrzty tradycyjne w przyszłą niedzielę, Wielką Sobotę i Poniedziałek Wielkanocny.

7. W piątek Droga Krzyżowa po Mszach Świętych – rano i wieczorem.

8. W sobotę Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to także dzień imienin Ojca Świętego Seniora Benedykta XVI oraz Ks. Abp Józefa Michalika i wielu parafian. Pamiętajmy o Solenizantach w modlitwie. Odpust w Siedliskach. Suma o godz. 10.30.

9. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. To XXXI – y Światowy Dzień Młodzieży przeżywany w łączności z Ojcem Świętym. O godz. 11.15 spotkanie w Rzeszowie na placu przy pomniku Św. Jana Pawła (Park Papieski koło katedry), a następnie przemarsz do katedry. Zapraszamy młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania. Szczegóły na plakacie. U nas uroczyste poświęcenie palm na Mszy o godz. 9.15. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.30. Składka inwestycyjna na wyposażenie kaplicy na cmentarzu.

10. „Bóg zapłać” za ofiary na nowennę do Św. Józefa parafianom:
    z Lisiego Kąta (od rdz. Puców do SP 2), z Pańskiego (345-357), z Obszarów Kielnarowskich, sąsiadom kościoła, róży MB Nieustającej Pomocy oraz indywidualnym ofiarodawcom.

11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika od nr 499- 516 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 517 – 535.
  12. Młodzież z KSM-u sprzedaje w dalszym ciągu karki świąteczne.