Św. Szczepana - 26.12.2016 r.

1. Dziś Św. Szczepana, diakona — pierwszego męczennika. który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest największej ludzkiej ofiary. Msze Święte do południa — jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00. Składka na Instytut Jana Pawła II. Na Mszy o godz. 9.15 obrzęd poświęcania owsa.

2. Życzenia do naszej parafii przysłali Księżą Biskupi, Seminarium Duchowne, S. Prowincjalna Felicjanek, Senatorowie, Posłowie, Wójt Gminy, władze samorządowe oraz inne instytucje z terenu Gminy.

3. „Bóg zapłać” wszystkim pracującym przy wykonaniu tegorocznej szopki. Dziękujemy za darowane choinki P. Adamowi Budak, a młodzieży z KSM-u i LSO, za ich udekorowanie i wykonanie szopki.

4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. W Nowy Rok prosimy chętnych do prowadzenia modlitwy różańcowej.

5. W tym roku święto Świętej Rodziny obchodzimy 30 grudnia - w piątek.

6. Jutro Św. Jana Ewangelisty, poświęcenie wina, na Mszy porannej. W tym dniu Ks. Biskup Ordynariusz obchodzi swoje imieniny. Modlimy się w Jego intencji. Uroczysta Msza Święta w katedrze o godz. 18.00.

7. W sobotę zakończenie roku. Msza Święta i nabożeństwo przebłagalne oraz nowenna do Matki Bożej Łaskawej o godz. 15.00. Zapraszamy do udziału, aby dziękować Bogu za opiekę i przepraszać za grzechy parafii. Za uczestnictwo można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8. W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok, dzień modlitw o pokój na świecie. U nas niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne.

9. W tym tygodniu wizyta duszpasterska:
    Wtorekod godz. 8.30 do 21.00
    Jarząbki od lasu w stronę Błędowej Tyczyńskiej
    Jeden ksiądzjedna stronę,
    Drugiksiądzdrugą stroną do szkoły Podst. Nr 3
    Trzeci ksiądz– Kozia Góra, od rdz. Zawiłów, Rusinków i Ostrowskich

Środa od godz. 8.30-21.00
    Jeden Ksiądz - Kielnarowa od Czarników w stronę kościoła do Leniartów, Siwców, Majewskich. Od P. Stanisława Dziury, Ziajów do Zaborowskich oraz domy przy drodze od Kaplitów do sklepu
    Drugi Ksiądz - Kielnarowa od Dziurów, Dominów, Malaków do granicy z Matysówką i powrót wzdłuż drogi w Chmielniku w stronę kościoła do rdz. Kużniar
    Trzeci Ksiądz - Ukraina od Szczepańskich, domy za lasem, Debrze, Grabówka

Czwartek od godz. 8.30-21.00
    Jeden Ksiądz - Zaganianka od P.Motowidło, Kozickich w stronę kościoła do P. Leśniak
    Drugi Ksiądz - Kielnarowa za rzeką od Płodniów, Welców w stronę kościoła do Pietrasów
    Trzeci Ksiądz - Niedybrze od Chmielów do Rusinków, potem Donatka i od  Dziurów do drogi na Rzeszów i do P. Sieczkosia, następnie do Oczosiów i Muriasów

Piątek od godz. 8.30-21.00
    Jeden Ksiądz - domy nad szkołą SP 3 od P. Pyziaków, do Nurcków, następnie Zawodziem od rdz. Niziołów do Janików
    Drugi Ksiądz - Czarna, Chmielnik w stronę Rozlewni do rdz. Ruszel
    Trzeci Ksiądz - Średnica od rdz. Balawender, potem domy wzdłuż drogi od Bazanów, Kotarbów do P. Majchrowskich, Szela, Gibała, następnie Pańskie do P. Oborskiej.

Sobota 8.30-12.00
    Jeden Ksiądz - Działy na Zawodziu od rdz. Kozaków do Biśtów
    Drugi Ksiądz - Bucznik, Lisi Kąt od rdz. Szyszków do rdz. Żurków
    Trzeci Ksiądz - Potoki od rdz. Kmiotków, Ziajów i Szalonych do głównej drogi na Lisi Kąt od Szydełko do rdz. Pyziak

10. Staramy się w czasie wizyty duszpasterskiej odwiedzić w pierwszej kolejności jak najdalsze osiedla, aby trudne odcinku przejść za dnia. Trasy wzdłuż oświetlonej drogi, zostawiamy na końcu kolędy.

11. „Kolędnicy misyjni”, którzy odwiedzą Państwa domy — jutro i pojutrze, będą zbierać w tym roku — na dzieci na Tajlandii. Odwiedzą Jarząbki, Chmielnik Górny, Chmielnik koło kościoła i Gminy, Lisi Kąt i Pańskie. Dziękujemy za życzliwe ich przyjęcie.

12. Zakończyła się akcja Caritas pt. „Torba Miłosierdzia”. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Wypełnione torby zostały już dostarczone potrzebującym.

13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 158– 160 „d”za posprzątanie kościoła, placu, złożoną ofiarę na sanktuarium i ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 160 „e” – 173.

14. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchu Obrony Życia zapraszają na . Rozpoczęcie
    o godz. 17.15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu. Następnie przemarsz do bazyliki oo. Bernardynów gdzie o godz. 18.00 będzie odprawiona uroczysta Msza Święta.