Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 22 maja 2016 r.

1. Dziś niedziela Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej. Zbiórka do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze.

2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.00, dzieci z klasy III-ej po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć we Mszy Świętej, módlmy się za nich oraz ich rodziny.

3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Bł. Jerzego Popiełuszki – P. Stanisław Tereszkiewicz
    11.15 różę Św. Franciszka – P. Józef Kwiatkowski

4. Dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej, rozpoczynają „Biały tydzień”.

5. We czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15 a po niej procesją z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Po południu o 15.30nabożeństwo majowe i o godz. 16.00 Msza Święta. Zapraszamy do licznego udziału na Mszę o godz. 9.15. Niech udział w procesji będzie wyznaniem naszej wiary. W Boże Ciało nie będzie Mszy o godz. 11.15. Jest to także Dzień Matki. Przy tej okazji wszystkim Mamom składamy życzenia wdzięczności za wszelki trud włożony w wychowywanie dzieci i młodzieży. Niech Maryja – Pani Łaskawa będzie dla żyjących Matek siłą do mądrego wychowania młodego pokolenia, a dla zmarłych niech wyprosi łaskę oglądania Bożego Oblicza w niebie.

6. Prosimy, aby nie stawiać samochodów na trasie przemarszu procesji.

7. Bardzo prosimy o posługę Straż Matki Bożej Łaskawej w strojach letnich oraz Zespoły Ludowe. Prosimy zabrać chorągwie, feletrony. Zapraszamy mamy z dziećmi do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci z Komunii, scholę do niesienia różańca i korony MB, orkiestrę.

8. Prosimy o przygotowanie ołtarzy rodziny z Chmielnika:
    I ołtarz – dom rdz. Kozaków – rdz 245-255
    II ołtarz – dom przy drodze na Magdalenkę – rdz 257-272
    III ołtarz – koło Domu Pomocy — rdz. 273-281
    IV ołtarz — koło kościoła — rdz. 282-286

9. Przez oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy o godz. 9.15. Zwracamy się z prośbą do dorosłych, aby podczas Uroczystości Bożego Ciała, jak i przez całą Oktawę znalazły się osoby chętne do niesienia baldachimu, chorągwi, obrazów i figur. Te procesje Eucharystyczne niech będą wyrazem naszej żywej wiary i miłości do Jezusa obecnego pośród nas. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny.

10. W przyszłą niedzielę składka na Światowe Dni Młodzieży.

11. „Bóg zapłać” ” rodzicom dzieci z I-ej Komunii za posprzątanie kościoła, placu, skoszenie trawy wokół sanktuarium, piękne kwiaty przy ołtarzu, dekoracje. W sobotę prosimy rodziny z nr 702 – 716.

12. We czwartek na osiedlu Sybiraków – Baranówka; koncert pieśni ewangelizacyjnych: „Jednego serca, jednego ducha”- serdecznie zapraszamy.

13. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu Ewangelizacji Rzeszowa -  „Festiwal wiary” piątek, sobota (27 — 28 maja). Szczegóły na plakacie.