Niedziela poświęcenia kościoła - 30.10.2016 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy umowną uroczystość poświęcenia na Bożą chwałę — naszego kościoła. Jest to dzień wdzięczności dla budowniczych, fundatorów i wszystkich parafian, którzy modlitwa, cierpieniem i pracą wspierali i nadal wspierają ten dom Boży. „Bóg zapłać” także wszystkim, którzy troszczą się o utrzymanie kościoła, o jego piękno, którzy sprzątają, ubierają kwiatami ołtarze. Niech Jezus Wam wszystkim błogosławi, a Matka Łaskawa wyprasza potrzebne łaski.

2. Dzisiaj gościmy Ks. Proboszcza z parafii pw. Bł. Władysława Findysza, który głosi Słowo Boże, za które dziękujemy. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć budującą się świątynię. Zachęcamy do ofiarności.

3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. O. Pio – P. Magdalena Domagalska
    11.15 różę MB Wniebowziętej – P. Maria Pietras.

4. Jutro zakończenie nabożeństw październikowych. Przez miesiąc uświadamialiśmy sobie, że każdy może być diademem w koronie Maryi. Zachęcamy dzieci uczęszczające na różaniec, aby przyniosły swoje zdjęcia. Zachęcamy do tego także starszych. Na odwrocie należy napisać jaki dar duchowy składamy Maryi. Zdjęcia zostaną umieszczone w kaplicy cudownego obrazu, później w auli O. Kordeckiego, a następnie stworzą koronę Maryi na 300-lecie koronacji.

5. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15, 11.15. O godz. 14.00 Msza Święta i nabożeństwo za zmarłych w kaplicy na cmentarzu. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00. Prosimy zachować przejezdność drogi wjazdowej do kaplicy (asfalt). Na cmentarzu będą zbierane ofiary do puszek na Rzeszowskie Towarzystwo Św. Brata Alberta i Caritas, jako pomoc dla bezdomnych. Przypominamy, że nawiedzenie cmentarzy, choć duchowo pożyteczne, nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej.

6. Przez cały listopad można zyskać odpust za zmarłych. Od 1 do 8 listopada – odpust zupełny. W pozostałe dnie odpust cząstkowy. Warunki odpustu zupełnego: wybycie się przywiązania do wszelkiego grzechu, nawet lekkiego; przyjęcie w danym dniu komunii świętej, nawiedzenie kościoła lub cmentarza; odmówienie modlitw: „Ojcze nasz”, Wyznania wiary i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

7. Zachęcamy w miesiącu listopadzie do zyskiwania odpustów za zmarłych oraz do wspólnej modlitwy, którą w formie wypominek odmawiamy codziennie po wieczornej Mszy Świętej i w czasie Modlitwy powszechnej na każdej Eucharystii. Wypominki można jeszcze składać do końca listopada w zakrystii lub na tacę.

8. W środę wspomnienie wiernych zmarłych. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00 i 17.00.

9. We czwartek o godz. 10.00 Ks. Bp. Edward Białogłowski odprawi Mszę Świętą na poświęcenie nowego budynku szkoły — Społecznego Gimnazjum Doliny Strugu.

10. J.E. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, arcybiskup krakowski ofiarował naszej parafii relikwie – krew Św. Jana Pawła II. Uroczystego wprowadzenia w najbliższą niedzielę o godz. 9.15 dokona ordynariusz rzeszowski – Bp Jan Wątroba. Na uroczystość zapraszamy szczególnie Straż Matki Bożej w strojach zimowych, Panie w strojach regionalnych, dzieci z Komunii. Do tego wydarzenia przygotowujemy się przez Triduum. W czwartek, piątek, sobotę – uroczysta Msza Święta o godz.17.00 z okolicznościowymi kazaniami.

11. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej – Godzina Święta.

12. W I-y piątek po Mszy porannej odwiedzimy chorych. Spowiedź od godz. 16.30. Po Mszy wieczornej nabożeństwo pierwszopiątkowe, zmiana „bilecików” Straży Honorowej NSPJ.

13.  W sobotę po Mszy Świętej o godz. 17.00 – nowenna do MB Łaskawej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa, szczególnie rodziny spodziewające się dziecka jak i małżeństwa, pragnące posiadać potomstwo.

14. W przyszłą niedzielę składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Zmiana tajemnic różańcowych będzie za dwa tygodnie 13.11.br. ze względu na uroczystości.

15. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 87– 93 „a”za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 94 – 102.

16. W zakrystii są do nabycia Kalendarze rolnicze.