IX Niedziela zwykła - 29.05.2016 r.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy Świętej o godz. 9.15. O godz. 15.30 majówka. Składka dzisiejsza na organizację ŚDM w Krakowie.
  2. Wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało, Panom ze Straży Matki Bożej, orkiestrze, służbie liturgicznej, harcerzom, Paniom niosących feretrony, Panom niosącym chorągwie oraz tym, którzy przyczynili się do przepięknego przebiegu Nabożeństwa jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. Zachęcamy do uczestniczenia w procesjach Eucharystycznych podczas oktawy Bożego Ciała. To zaproszenie kierujemy do dzieci – szczególnie z klasy III, młodzieży i dorosłych.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę NSPJ – P. Janina Szela
    11.15 różę P. Jezusa Miłosiernego – P. Maria Tereszkiewicz
  5. We wtorek święto Nawiedzenia NMP, zakończenie nabożeństw majowych, a w środę rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe.
  6. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków, ziół i błogosławieństwo dzieci.
  7. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy  Świętej porannej odwiedzimy chorych. Spowiedź od godz. 17.00. Po Mszy Świętej wieczornej zmiana „bilecików” Straży Honorowej. Członkowie Straży w tym dniu mają możliwość zyskania odpustu zupełnego.
  8. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną, po nabożeństwie ku czci Matki Bożej Łaskawej, procesja z kopią cudownego obrazu wokół kościoła.
  9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowe. W tym Dniu wypada IX Święto Dziękczynienia, które przeżywamy jako  dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. Zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  10. „Bóg zapłać” rodzinom z nr 702 – 716  za posprzątanie kościoła, placu, złożona ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z nr 717 - 735.
  11. Dzisiaj Caritas organizuje na rynku rzeszowskim festyn dla matki i dziecka pt. „Bądźmy razem”.
  12. KSM zaprasza na  wyjazdu na Lednicę. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.