IV Niedziela zwykła - 31.01.2016 r.

1. Dziś dodatkowa Msza Święta pogrzebowa o godz. 14.00, a o godz. 15.30 nieszpory kapłańskie. Zapraszamy do uczestnictwa.

2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Andrzeja Boboli – P. Janina Zawiło
    11.15 różę Św. O. Pio – P. Magdalena Domagalska

3. We wtorek – 2 lutego — święto Ofiarowania Pańskiego zwane w polskiej tradycji Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.15,  9.15 i wieczorem o godz. 17.00. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach Świętych, prosimy przynieść świece.
    W tym dniu zakończenie Roku Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji Sióstr zakonnych, szczególnie pochodzących z naszej parafii i Sióstr Felicjanek tutaj pracujących.
    Składka przeznaczona na klasztory kontemplacyjne w diecezji.

4. W środę poświęcenie jabłek, z okazji Św. Błażeja, patrona chorób gardła, na każdej Mszy Świętej.

5. W tym tygodniu wypada I-y czwartek. Po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. „Godzina Święta”.

6. W piątek wspominamy Św. Agatę. Na wszystkich Mszach poświęcenie soli i chleba.

7. W I-y piątek miesiąca, rano odwiedzimy chorych. Spowiedź od 16.00. Po Mszy Świętej nabożeństwo pierwszopiątkowe, a po nim zmiana biletów straży honorowej NSPJ.

8. W piątek czuwanie modlitewne w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Stronę muzyczna będzie animować schola z Łąki. Zapraszamy do udziału. Szczegóły na plakatach.

9. Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 17.00, szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz pragnące posiadać dzieci. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej i Komunii wynagradzającej w I-y piątek i sobotę miesiąca.

10. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne.

11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 389 – 393 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika od nr  395 – 411.

12. W zakrystii rozpoczynamy zapisy młodzieży pragnącej uczestniczyć w ŚDM w Krakowie. Granice wiekowe : 15-30 lat życia. Młodzież niepełnoletnia musi mieć swego opiekuna mieszczącego się w podanym przedziale wiekowym.

13. Na stoliku pod chórem są wyłożone darmowe elementy odblaskowe. Prosimy je zabrać i nosić po zmroku, poruszając się po drodze.