IV Niedziela Wielkiego Postu - 06 marca 2016 r.

1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Laetare”, to znaczy radości. Składka dzisiejsza na Seminarium Duchowne. U nas na zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na marzec: „O Ducha nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników”.

2. Dzisiaj o godz. 15.30 Gorzkie Żale i adoracja krzyża dla dzieci.Dziś, po Mszy Świętej wieczornej grupa teatralna z Grzegorzówki wystawi Misterium Męki Pańskiej, które będzie trwać około godziny. Zapraszamy do udziału.

3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę MB Królowej Rodzin – P. Władysława Ostrowska
    11.15 różę Św. Jadwigi Śląskiej – P. Stanisława Kaplita

4. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Via.

5. We czwartek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa, po Mszy Świętej porannej. Święty Józef jest patronem rodzin, ludzi pracy, patronem dobrej śmierci, więc ożywiajmy w sobie nabożeństwo ku czci św. Józefa. Zapraszamy do uczestnictwa.

6. W piątek rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Modlimy się za Ks. Rekolekcjonistę – Janusza Marszałka, proboszcza w Nozdzec.
    W piątek na godz. 15.00 zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej. Po nauce będzie dla nich oraz GimnazjalistówDroga Krzyżowa, a po niej nauka dla młodzieży z Gimnazjum W sobotę tak samo.
    W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a później Msza Święta z nauką na rozpoczęcie rekolekcji – zapraszamy wszystkich. W sobotę, o godz. 6.30 Msza Święta bez kazania, o godz. 8.00 spowiedź, a o godz. 8.30 Msza Święta dla osób, chorych, starszych; a później nabożeństwo z Lourdes. Prosimy, aby umożliwić chorym, uczestnictwo w tym nabożeństwie. Nie będzie odwiedzin chorych, gdyby była taka potrzeba, można zgłaszać w zakrystii.
    Msza Święta z nauką rekolekcyjną w sobotę o godz. 17.00, po niej nowenna do Matki Bożej Łaskawej oraz nauka stanowa dla młodzieży szkół średnich, pracującej i studentów.
    Niedziela – nauki ogólne na wszystkich Mszach Świętych. Po Mszy Świętej o godz. 7.15 nauka stanowa dla kobiet, po 9.15 nauka stanowa dla młodzieży, po 11.15 nauka stanowa dla ojców i mężów. O godz. 15.30 Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.

7. Przyszła niedziela jest określana w liturgii Kościoła jako „Niedziela czarna” — zasłaniamy krzyże i wizerunki Chrystusa na znak wkraczania w czas coraz intensywniejszej pokuty. W tym dniu polecamy papieża Franciszka i naszą Ojczyznę.
  8. Spowiedź parafialna odbędzie się w przyszły poniedziałek (tj. 14.03). Bardzo prosimy, aby skorzystać w tym terminie z sakramentu pokuty i pojednania.
  9. Młodzież z KSM-u sprzedaje dziś i w przyszłą niedzielę kartki świąteczne. Ministranci – baranki wielkanocne.
  10. Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika od nr 483 — 498 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę, po Mszy dla chorych, prosimy rodziny z Chmielnika z nr 499 – 516 (z naszej parafii).

11. XII Kongres Nauczycieli pt. „Wychowanie i kształcenie, ale dla kogo?” odbędzie się w najbliższą sobotę. Szczegóły na plakacie.