IV Niedziela Wielkanocna - 17.05.2017 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się 53 Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Wspieramy modlitwą powołanych do szczególnej służby Bożej i modlimy się o dar nowych i świętych powołań, szczególnie z naszej parafii. Składka dzisiejsza inwestycyjna na wyposażenie kaplicy cmentarnej.

2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Jana Bosko – P. Anna Kąkol
    11.15 różę Św. Kazimierza – P. Władysław Cwynar

3. We wtorek nowenna do świętych Patronów. Po Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu

4. Nowenna do Św. Jana Pawła II w piątek, a w sobotę do Św. O.Pio, po Mszach porannych.

5. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątek na Mszę wieczorną, na spotkanie z delegatem Ks. Biskupa. Przynosimy podania!

6. W sobotę uroczystość Św. Wojciecha Biskupa – Patrona Polski. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy młodzież pragnącą pomóc w organizacji ŚDM w naszej parafii, jako woluntariusze.

7. W przyszłą niedzielę, na prośbę papieża Franciszka odbędzie się zbiórka do puszek, jako pomoc humanitarna dla Ukrainy. U nas dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz.13.00.

8. Poświęcenie kościoła w Toruniu pw. NMP Gwiazdy Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II — 18 maja br.. Pragniemy udać się na tę uroczystość autokarem. W programie odwiedziny Lichenia. Proszę zapisywać się w zakrystii do końca tygodnia.

9. Parafia w Borku Starym organizuje pielgrzymkę do Wilna w dniach 30.04 – 02.05. Koszt 450 zł. Zgłoszenia w Borku.

10. Parafia otrzymała już wszystkie stosowne pozwolenia na użytkowanie kaplicy na cmentarzu. Dlatego od 1 maja br. wszystkie pogrzeby będą odbywać się w kaplicy. Trumna ze zwłokami będzie przechowywana w kaplicy, aby rodzina mogła gromadzić się na modlitwę przy doczesnych szczątkach, w dogodnej porze. Po Mszy pogrzebowej, procesja bezpośrednio na cmentarz. Sprzątanie kaplicy będzie obowiązkiem rodziny korzystającej. Szczegółowy regulamin po zatwierdzeniu przez Radę Parafialną będzie umieszczony na stronie internetowej.

11. Pragniemy podziękować P. Andrzejowi Śmiałkowi za podjęty trud budowy, włożony wkład finansowy, P. Janowi Szczęchowi z ekipą za wykonane prace, P. Olegowi Czyżowskiemu za pracę i cenne rady, P. Marianowi Szyszce za wszystkie prace w metalu, P.P rdz. Ceglarzom, za zapłacenie za elewację oraz wszystkim indywidualnym ofiarodawcom. Wszystkim za wszystko – „Bóg zapłać” i zapewnienie o modlitewnej pamięci.

12. W ostatnim okresie zamontowano agregaty do chłodni, daszki nad wejściami. Mamy jeszcze długi, a trzeba kupić ekran, sarkofag – chłodnię, wykończyć pomieszczenia pomocnicze, zapłacić za wykonywaną nastawę, obłożyć kamieniem cokół. Stąd prośba, aby jeszcze przez 5 miesięcy utrzymać składkę inwestycyjną. Przy okazji odbiorów, wielu urzędników z Rzeszowa było zachwyconych pięknem kaplicy. To nasza wizytówka.

13. Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika od nr 608- 625 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 626 – 646 .