IV Niedziela Adwentu - 18.12.2016 r.

1. Przygotowujemy się do świąt Narodzenia Pańskiego poprzez nowennę do Dzieciątka Jezus. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – P. Bernadeta Chmiel
    11.15 różę Św. Faustyny – P. Władysława Sitarz
  3. Jutro nowenna do świętych patronów diecezji, po Mszy wieczornej.
  4. Jutro spowiedź w naszej parafii (poniedziałek). Początek o godz. 9.30 -12.00 z przerwą 10.30-11.00. Po południu od 16.00 do 18.00 z przerwą 17.00-17.30. Bardzo prosimy o skorzystanie za sakramentu pokuty, aby właściwe przeżyć święta Bożego Narodzenia. O godz. 9.00, na rozpoczęcie spowiedzi – nabożeństwo pokutne. Serdecznie zapraszamy Módlmy się w rodzinach o dobra spowiedź adwentową.
  5. Serdecznie zapraszamy dzieci, które złożyły w październiku swoje zdjęcia na żywą koronę Maryi; na roraty w poniedziałek o godz. 18.00.
  6. W czwartek nowenna do Św. Jana Pawła II, po każdej Mszy ucałowanie relikwii.
  7. W piątek ostatnia w tym roku Msza Święta roratnia. Spowiedź od godz. 16.00 dla powracających z zagranicy, pracujących w delegacjach, tych którzy nie mogli być w poniedziałek. Po Mszy Świętej porannej nowenna do Św. O. Pio.
  8. W sobotę wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej, podczas której odczytujemy fragment Ewangelii mówiący o Bożym Narodzeniu oraz modlimy się za żywych
    i umarłych, łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. Podczas wieczerzy nie podajemy alkoholu.
  9. Msza Święta w Wigilię, tylko rano o godz. 6.30. Po Mszy Świętej nowenna do Matki Bożej Łaskawej. O północy tradycyjna Pasterka, podczas której wspominać będziemy Narodzenie Syna Bożego. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie i udziela pomocy matkom znajdującym się w trudnej sytuacji.
  10. W Boże Narodzenie i w Św. Szczepana Msze Święte przed południem jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej. Składka ze Św. Szczepana na Instytut Teologiczny Jana Pawła II. Na Mszy Świętej o godz. 9.15 — poświęcenie owsa.
  11. „Bóg zapłać” za ofiary na organy do kaplicy cmentarnej, składane z okazji rozniesienia opłatków. „Bóg zapłać” wszystkim skarbnikom za rozniesienie opłatków i zebranie ofiar.
  12. Na stoliku pod chórem bezpłatne zeszyty dla rodzin o nowym Roku Duszpasterskim. Prosimy, aby matki wzięły numer do swoich domów.
  13. Kończy się akcja Caritas pt. „Torba Miłosierdzia”. Prosimy, aby napełnione torby składać dzisiaj w zakrystii.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 153– 157 „a”  za posprzątanie kościoła, placu, złożoną ofiarę na sanktuarium i ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 158 – 160 „d”.