III Niedziela Wielkiego Postu - 28.02.2016 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.30 Gorzkie Żale, adoracja krzyża dla młodzieży, a w przyszłą niedzielę dla dzieci.
  2.  „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Bolesnej – P. Aleksandra Fuglewicz
    11.15 różę MB Łaskawej – P. Sylwia Rękas
  3. We wtorek obchodzony jest w Polsce: „Dzień Żołnierzy Wyklętych”. Modlimy się za Ojczyznę oraz o wieczne zbawienie dla Jej bohaterów.
  4. We czwartek po Mszy Świętej wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu – „Godzina Święta”.
  5. Dzieci przygotowujące się do pierwszego uczestnictwa we Mszy Świętej we czwartek otrzymają książeczki. Po Mszy spotkanie z rodzicami.
  6. W piątek świętego Kazimierza, imieniny Księdza Biskupa seniora, modlimy się w Jego intencji.
  7. W pierwszy piątek miesiąca, Droga Krzyżowa po Mszach Świętych – rano i wieczorem. Po Mszy porannej i Drodze Krzyżowej odwiedzimy chorych w domach. Spowiedź od godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza Święta. Po Drodze Krzyżowej zmian „biletów” straży Honorowej NSPJ.
  8. W piątek czuwanie modlitewne w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.  Słowo Boże wygłosi Ks. Krzysztof Golas– diecezjalny duszpasterz młodzieży. Zapraszamy do udziału, szczególnie kandydatów do bierzmowania, młodzież, rodziny przyjmujące pielgrzymów. Szczegóły na plakatach.
  9. Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 17.00, szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz pragnące posiadać dzieci. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej i Komunii wynagradzającej w I-y piątek i sobotę miesiąca.
  10. W zakrystii nadal trwają zapisy młodzieży pragnącej uczestniczyć w ŚDM w Krakowie.
  11. Od dzisiaj Caritas rozprowadza baranki, po 4,00 zł. Poprzez ten zakup wspieramy ubogich.
  12. Przyszła niedziela nosi nazwę „Laetare”, czyli radości. Zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Po Mszy Świętej wieczornej grupa teatralna z Grzegorzówki wystawi Misterium Męki Pańskiej, które będzie trwać około godziny. Zapraszamy do udziału.
  13. Także w przyszłą niedzielę członkowie parafialnego KSM, będą sprzedawać kartki świąteczne.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika – Bucznik od nr 448 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 483 – 498 (tylko z naszej parafii).
  15. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” jest artykuł o czuwaniach modlitewnych w Chmielniku przed ŚDM.