II Niedziela Adwentu - 04.12.2016 r.

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na grudzień: „Za Europę, aby wróciła do swych chrześcijańskich korzeni”. Składka na cele diecezjalne. Dzisiaj także ogólnopolska zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. która wesprze diecezje i wiernych m.in. w Rosji, na Białorusi, Kazachstanie i Ukrainie.

2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Królowej Rodzin – P. Władysława Ostrowska
    11.15 różę MB Łaskawej – P. Sylwia Rękas

3. Przypominamy, że Roraty w naszej parafii codziennie o godz. 17.00 niech nie ustaje nasza gorliwość w tym modlitewnym przygotowaniu na przyjście Pana.

4. We wtorek po Mszy wieczornej do kościoła przyjdzie do ministrantów, KSM-u i scholii — Święty Mikołaj, zapraszamy członków.

5. Trwając w nowennie  miesięcy, przed 100-leciem objawień fatimskich i 20 – tą rocznicą koronacji, zapraszamy w środę na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej wieczornej do 21.00. Rozpoczniemy ją różańcem, a zakończymy Apelem Jasnogórskim.

6. W czwartek przypada uroczystość N Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15 i 17.00. Na Mszę o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii wraz z rodzicami. Dzieci przeżyją obrzęd przyjęcia od rodziców medalików Niepokalanej. Po Mszy spotkanie organizacyjne dla rodziców w kościele.

7. W piątek Mszy Świętej o godz. 17.00 poświęcenie i wręczenie medalików dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami.

8. Przyszła niedziela, to niedziela adwentowej radości.

9. Od dzisiaj rozprowadzamy świece przywiezione przez Caritas. Duże po 12 zł, małe po 5 zł.Młodzież rozprowadza kartki świąteczne.

10. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 133– 145za posprzątanie kościoła, odśnieżenie placu, złożoną ofiarę na sanktuarium i ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 147 – 152.

11. W tygodniku „Niedziela” jest artykuł o przyjęciu przez nasza parafię relikwii Św. Jana Pawła II. Zachęcamy do zakupu.

12. Parafia w Moszczanach dziękuje ze ofiary z ubiegłej niedzieli na wyposażenie nowo wybudowanego kościoła — „Bóg zapłać”.

13. Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje akcję  „Torba Miłosierdzia”. Przypominamy, że w zakrystii można pobrać papierowe torby i napełnić żywnością (produkty trwałe, nie psujące się) oraz środkami czystości. Przygotowane rzeczy, przynosimy do zakrystii. Zostaną rozdysponowane przez Parafialny Zespół Caritas wśród najuboższych parafii.