I Niedziela Adwentu - 27.11.2016 r.

1. Rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą nowy Rok Liturgiczny, który w Kościele w Polsce będzie przebiegał pod hasłem: „Idźcie i głoście”.

2. Dzisiaj gościmy Ks. Proboszcza z parafii w Moszczanach, który głosi Słowo Boże, za które dziękujemy. Ofiarami do puszek możemy pomóc w wyposażeniu nowo wybudowanej świątyni. Zachęcamy do ofiarności.

3. Okres Adwentu to czas radosnego oczekiwania na przyjście do nas Jezusa, Zbawiciela świata. Zapraszamy na Roraty, szczególnie dzieci z lampionami, które są symbolem chrześcijańskiego czuwania — codziennie o godz. 17.00. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki.
    W czasie Rorat, z okazji roku 300-tej rocznicy koronacji jasnogórskiego obrazu, pragniemy uświadomić sobie, że szczególną rolę w naszej Ojczyźnie pełni Częstochowskie sanktuarium. Stąd tytuł tegorocznych Rorat: „W domu Królowej”- jak wskazuje dekoracja. Przed ołtarzem ustawiono tradycyjny adwentowy wieniec, który symbolizuje czuwanie i gotowość na przyjęcie Jezusa.

4. Adwent to czas intensywnej pracy nad sobą, dlatego prosimy zobowiązania abstynenckie składać do puszki z prośbami do Matki Bożej.

„Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę MB Bolesnej – P. Aleksandra Fuglewicz
    11.15 różę MB Wspomożenie Wiernych – P. Alicja Szczepaniak

5. We wtorek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP,a w środę święto Św. Andrzeja Apostoła.

6. W tym tygodniu wypada I- czwartek, po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. „Godzina Święta”.

7. W I-y piątek miesiąca po Mszy Święta porannej odwiedzimy chorych. Spowiedź od 16.00. Po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie pierwszopiątkowym zmiana „bilecików” straży honorowej NSPJ.

8. W sobotę Msza Św. o godz. 17.00 i nowenna do Matki Bożej.

9. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne.Jest to także 17 Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na ten cel.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.15 poświęcenie opłatków. Prosimy skarbników, o rozniesienie opłatków. Ofiary przeznaczamy na nowe organy do kaplicy przy cmentarzu.

11.   Młodzież z KSM-u, od przyszłej niedzieli będzie sprzedawała kartki bożonarodzeniowe.

12. W przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzać świece przywiezione przez Caritas. Duże po 12 zł, małe po 5 zł.

13. Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje akcje  „Torba Miłosierdzia”. Można je pobrać w zakrystii i napełnić żywnością (produkty trwałe, nie psujące się) i środkami czystości. Przygotowane rzeczy, po przyniesieniu do zakrystii zostaną rozdysponowane przez Parafialny Zespół Caritas wśród najuboższych.

14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 123– 132 „a”za posprzątanie kościoła, placu, złożoną ofiarę na sanktuarium i ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 133 – 145.

15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Anna Krupa. Wieczyny odpoczynek…