Chrystusa Króla - 20.11.2016 r.

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która zamyka rok liturgiczny.  Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt przyjęcia Chrystusa za Pana i Króla.
  2. Dzisiaj w Rzymie uroczyste zakończenie Roku Miłosierdzia. U nas o godz. 15.30 różaniec za zmarłych.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę MB Królowej Korony Polskiej – P. Stanisława Szczepańska
    11.15 różę Św. Anny – P. Helena Sitarz
  4. W poniedziałek — Ofiarowanie NMP. Polecajmy w modlitwie S.S. Felicjanki pracujące u nas oraz wszystkie siostry pochodzące z naszej parafii.
  5.  We wtorek wspomnienie Św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Panu Organiście, scholii oraz wszystkim zaangażowanym w śpiew liturgiczny, dziękujemy za posługę przy pięknej liturgii i składamy życzenia błogosławieństwa Bożego za pośrednictwem świętej patronki.
  6. We wtorek nowenna do Św. Jana Pawła II, po Mszy wieczornej, ucałowanie relikwii.
  7. Nowenna do Św. O. Pio w środę po Mszy porannej.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem „Idźcie i głoście”. Na Mszach Świętych Słowo Boże wygłosi ks. Ryszard Buryło. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć kupno wyposażenia do nowopowstałej świątyni w Moszczanach, niewielkiej parafii przy granicy. Zachęcamy do ofiarności.
  9. Wieczór modlitewny, będziemy przeżywać w piątek. Po Mszy Świętej i wypominkach, katecheza i adoracja Najświętszego Sakramentu. Oprawę muzyczną zapewni nasz nowopowstały zespół muzyczny. Zapraszamy młodzież — bierzmowanych i kandydatów z kl. II i III G. Zapraszamy starszych. Niech to spotkanie będzie wyrazem naszego dziękczynienia za cały rok duszpasterski i wszystkie wielkie wydarzenia:  ŚDM, Jubileusz Chrztu, Rok Miłosierdzia.
  10. Młodzież z KSM-u będzie dzisiaj sprzedawała  lampiony dla dzieci na roraty. Do środy lampiony będzie można nabyć w zakrystii.
  11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 114– 122 „a”  za posprzątanie kościoła, placu, złożoną ofiarę na sanktuarium i ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 123 – 132 „a’.
  12. W piątek Św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki parafii
    w Tyczynie. Uroczysta Suma o godz. 11.00 Ksiądz Proboszcz
    i parafianie serdecznie zapraszają.
  13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła Eleonora Stochla. Wieczyny odpoczynek…