Zesłanie Ducha Świętego

1. Dziś dopełnienie tajemnicy paschalnej i przekazanie jej w życie i działanie Kościoła. Za odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka dzisiejsza na ŚDM 2016 w Krakowie.

2. Dzisiaj także II tura wyborów prezydenckich, zachęcamy do głosowania, aby wypełnić swój obywatelski obowiązek.

3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę MB Królowej Korony Polskiej – P. Stanisława Szczepańska
    11.15 różę Matki Kościoła – P. Anna Ziaja

4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.15,9.15 io godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej – majówka.

5. We wtorek . Przy tej okazji wszystkim Mamom składamy życzenia wdzięczności za wszelki trud włożony w wychowywanie dzieci i młodzieży. Niech Maryja – Pani Łaskawa będzie dla żyjących Matek siłą do mądrego wychowania młodego pokolenia, a dla zmarłych niech wyprosi łaskę oglądania Bożego Oblicza w niebie. Po Mszy wieczornej krótki program artystyczny, przygotowany przez scholę pod kierownictwem S. Wojciechy. Następnie spotkanie Akcji Katolickiej i Caritas w Domu Parafialnym.

6. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Jest to dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.

7. W sobotę jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 2. Msza Święta o godz. 15.00. Później spotkanie w szkole. Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

8. Najbliższa niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Kto nie dopełnił tego obowiązku, dopuszcza się grzechu śmiertelnego. U nas na Mszach Świętych będzie składała świadectwo P. Barbara Rajczyk – świecka misjonarka, o umieralni w Kalkucie i potrzebach trędowatych w Indiach. Po Mszy Świętej ofiary do puszek na ten cel.

9. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 51 – 58 „b” za posprzątanie kościoła, placu, dekoracje i złożoną ofiarę na sanktuarium. Tym rodzinom oraz nowożeńcom dziękujemy za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika od58 „c” – 72.

10. Przypominamy o uroczystości koronacji wizerunku Matki Bożej Głogowskiej „Uzdrowienia chorych” w najbliższą sobotę 30 maja o godz. 11.00. W samochodach należy umieścić białą kartkę na szybie.

11. W przyszłą niedzielę odpust w Tyczynie. Uroczysta Suma o godz. 12.00, Ks. Proboszcz i parafianie, serdecznie zapraszają.

12. Również za tydzień w Rzeszowie organizowany jestozpocznie się o godz. 13.30 od Mszy św. w kościele Chrystusa Króla a po niej o godz. 14.00 wyruszy ulicami do Rynku.