XXVIII Niedziela zwykła - 11.10.2015 r.

1. Dziś przeżywamy XV Dzień Papieski. Z tej okazji są zbierane ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży.

2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę MB Wspomożenie Wiernych – P. Alicja Szczepanik
    11.15 różę Św. Anny – P. Helena Sitarz

3. We wtorek imieniny Ks. Biskupa Edwarda, oraz dzień modlitw za papieża Franciszka i naszą Ojczyznę.

4. W środę przypada  Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.

5. W czwartek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa – Ogólnopolski Dzień Dziecka Utraconego. Dzień ten ma przypominać o problemach rodziców po stracie dziecka oraz przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia z jakiegokolwiek powodu. Będziemy polecać na różańcu rodziny, które straciły dziecko.

6. We czwartek dekanalna adoracja kapłańska w naszym sanktuarium o godz. 19.00.

7. W piątek Św. Jadwigi Śląskiej, patronki budowy kościołów, 37 rocznica wyboru Św. Jana Pawła II, dziękujemy Bogu za dar jego życia.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.15 – chrzty. Katecheza dla rodziców i chrzestnych — piątek po Mszy Świętej wieczornej.

9. Przyszła niedziela, to niedziela misyjna U nas składka inwestycyjna, na kaplicę cmentarną. Składka na misje w ostatnią niedzielę października.

10. Na bocznych ołtarzykach są wyłożone nasze parafialne kalendarze w cenie 2,50 zł.

11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 255 a– 270 „b” za posprzątanie kościoła, placu, i złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę  prosimy rodziny z Chmielnika od nr  271 – 280.

12. Zawierzenie Środowiska Akademickiego Chrystusowi w połączeniu z obchodami Dnia Papieskiego odbędzie się dziś na Mszy św. w Katedrze o godz. 15.00. Po niej nastąpi poświęcenie i otwarcie Parku Papieskiego.

13. Na stoliku pod chórem są bezpłatne gazetki „ Kilka słów o życiu” zawierające informacje o argumentach „Pro life”.