XXVII Niedziela zwykła - 04.10.2015 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. Intencja różańcowa: „Aby rodziny przez wspólny różaniec dążyły do wzrostu wiary i świętości”.

2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Matki Kościoła – P. Anna Ziaja
    11.15 różę MB Królowej Korony Polskiej

3. Nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy o godz. 1700. Niech nie ustanie nasza gorliwość, aby trwać z Maryją na modlitwie różańcowej.

4. W dniach 4 — 25.10 w Rzymie odbędzie się Synod poświęcony rodzinie. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji Synodu. Na stronie internetowej diecezji będą umieszczane codzienne informacje.

5. W środę święto Matki Bożej Różańcowej.

6. W przyszłą niedzielę – „adoracyjną” będziemy przeżywać kolejny XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. W związku z tym, jak co roku, ofiarami do puszek wspieramy Fundację Dzieła III Tysiąclecia, która prowadzi fundusz stypendialny dla zdolnej, a biednej młodzieży. Prosimy serdecznie o wsparcie tych wartościowych i młodych ludzi.

7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy o wspólną troskę o nasz cmentarz parafialny. Prosimy, aby nie wrzucać trawy, wieńców do śmietnika, tylko składać w odpowiednim miejscu. Do śmietnika wrzucamy tylko szkło, metal i plastiki. Wygląd cmentarza jest wizytówką parafii.

8. Prosimy o zabranie w tym tygodniu wieńców dożynkowych z kościoła.

9. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika nr 244 a– 254 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę  od godz. 8.00 prosimy rodziny z Chmielnika od nr 255 – 270 „b”. Kwiaty ofiarują nowożeńcy.

10. Stowarzyszenie „Kościół w potrzebnie” zbiera zużyty sprzęt TV i AGD na studnie w Afryce. W naszej parafii zbiórka we wtorek do godz. 14.30 na parkingu przed kościołem.